Dlaczego warto korzystać z kolców na ptaki?

Dlaczego warto korzystać z kolców na ptaki?

12 maja 2023 Zabezpieczenia 0
zabezpieczenie przed ptakami

Ptaki, takie jak na przykład gołębie czy też mewy, mogą doprowadzić do sporych szkód. Są one bardzo uciążliwie, gniazdując coraz bliżej siedzib ludzkich oraz doprowadzając często do poważnego uszkodzenia elewacji budynków. Właśnie z tego względu, tak ważne jest zamontowanie specjalnych zabezpieczeń przeciw nim.

Tym, które jest zdecydowanie najbardziej skuteczne, są kolce przeciw ptakom

ptak Wykazują się one bardzo wysoką skutecznością przeciwko gołębiom, mewom oraz innym ptakom. Działanie takich właśnie kolców w zdecydowanej większości przypadków jest bardzo proste. Pełnią one przede wszystkim funkcję odstraszającą, chroniąc przed siadaniem ptaków na przykład na parapetach, balkonach czy też na tarasach. Warto dodać, że montaż takich właśnie kolców, z pewnością nie spowoduje żadnego zagrożenia dla zwierząt. Kolce takie nie są bowiem zaostrzone, dlatego też nie spowodują uszkodzenia ciała zwierząt. Jeżeli chodzi o solidne kolce na ptaki, są one w większości przypadków znacznie skuteczniejsze niż inne rozwiązania. Dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu mogą pozostawać praktycznie zupełnie niewidoczne z większej odległości. Spotkać się można z kolcami w kolorze czarnym lub szarym, które doskonale wtapiać się będą w kolorystykę budynków.

zabezpieczenie przed ptakami Popularne są jednak również kolce w kolorze zielonym. Te z kolei mogą być z powodzeniem stosowane na drzewach, krzewach, czy też na żywopłotach. Warto je stosować również w newralgicznych miejscach całego ogrodu. Podobnie, kolce w kolorze brązowym będą niemal zupełnie niewidoczne na tle gałęzi drzew. Wykonanie takich kolców przeciw ptakom jest wyjątkowo solidne. Zazwyczaj w takich celach wykorzystywane jest tworzywo sztuczne. Dzięki temu, kolce takie będą wyjątkowo odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne i będzie można z nich korzystać przez długi czas bez większych problemów. Kolce przeciwko ptakom wykazują się wyjątkowo skutecznością w zabezpieczeniu budynków przed odchodami ptactwa, które są sporym zagrożeniem dla elewacji.

Już od pewnego momentu, coraz częściej wybieranym rozwiązaniem są dedykowane kolce przeciw ptakom. Wszystko przez wzgląd na fakt, że pełnią one bardzo skuteczną funkcję odstraszającą, pozwalająca na zapobieganie siadaniu ptactwa w newralgicznych miejscach budynku lub ogrodu. Plusem opisywanych kolców jest zdecydowanie fakt, że są one dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. Wybierając odpowiednią ich wersję można sprawić, że kolce te będą niemal zupełnie niewidoczne, niezależnie od miejsca ich zastosowania.