Farba, tapeta, glazura, czy inne?

Farba, tapeta, glazura, czy inne?

6 grudnia 2017 Usługi 0
malowanie tapetowanie

Do zdobienia ściany współcześnie wykorzystuje się wiele materiałów. Już nie mamy do wyboru tylko gładkich malowanych ścian czy wzorzystych tapet papierowych. Tutaj również zostały wprowadzone nowości, takie jak tapety winylowe czy farby antyalergiczne. Jednak do tego doszły takie materiały, jak kamień dekoracyjny, beton architektoniczny, fototapety, panele szklane, czy nowoczesna glazura.

Malowanie to jedna z opcji

malowanie tapetowanieZdecydowanie malowanie i tapetowanie w Kielcach to nie jedyne opcje. Wszystko zależy jedynie od naszej wyobraźni i tego co chcemy osiągnąć. Oczywiście malowanie jest dobrą opcją. Farby można tanio kupić, do tego łatwo jest zmienić kolor pomieszczenia. Dla osób, które lubią częste zmiany będzie to opcja idealna. Farby można teraz kupić w wersji zmywalnej, czyli odpornej na działanie wody, są farby akrylowe i lateksowe. W sprzedaży znajdziemy także farby bezpieczne dla dzieci i alergików, których zapach jest prawie niewyczuwalny, a sama farba pozbawiona wielu substancji chemicznych mogących uczulać. Tapeta natomiast sprawdzi się tam, gdzie potrzebny jest wyrazisty akcent we wnętrzu. Tapeta nie musi być już kładziona na wszystkich ścianach. Może znajdować się tylko na jednej. To szczególnie dobre wyjście w przypadku fototapet, czy tapet z bardzo dekoracyjnym wzorem.

malowanie tapetowanieW całym pomieszczeniu sprawiałyby przytłaczające wrażenie, a na jednej ścianie będą ją wyróżniać. Tapety nadają się także do kuchni i łazienki – tam stosuje się specjalne wersje odporne na wilgoć. Trzecie rozwiązanie w kwestii ścian to glazura. Płytki najczęściej są wybierane do kuchni i łazienki. Łatwo jest je utrzymać w czystości, dostępne są w wielu kolorach, są trwałe. Te wysokiej klasy nie będą się także rysować, ani pękać. Płytki ceramiczne nie najlepiej wyglądają jednak w pokoju dziennym czy sypialni. Tam natomiast z powodzeniem możemy położyć beton architektoniczny, panele dekoracyjne, czy kamień. Także takie elementy powinny znajdować się na jednej ścianie, żeby nie przytłaczać aranżacji. Kamień będzie idealny na ścianę z kominkiem. Panele i beton będą lepiej wyglądały na ścianie z kanapą lub wiszącymi półkami ściennymi. Wszystkie te materiały są bardzo twarde i trwałe, odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i chemiczne.

Ich wadą jest to, że gdy się nam znudzą to trudno będzie je wymienić. Ostatnia opcja to panele szklane. Najlepsze są do kuchni i łazienki zamiast płytek. Nie mają fug, ani szczelin, przez co zapewniają lepszą czystość. Są gładkie, lśniące, estetyczne i łatwe do czyszczenia. W takich pomieszczeniach to duża zaleta.