Drzwi – z jakich materiałów są robione?

Drzwi – z jakich materiałów są robione?

25 kwietnia 2023 Drzwi i okna 0
solidne drzwi

Drzwi montuje się w każdym budynku, bez względu na jego przeznaczenie – mieszkalne, przemysłowej, handlowe, czy medyczne. Dzięki nim osoby niepowołane nie wejdą do środka, łatwiej jest osiągnąć we wnętrzu pożądaną temperaturę, a do tego zapewnia się sobie prywatność i spokój.

Jakie rodzaje drzwi dostępne są na rynku?

hurtownia drzwiJak dopasowuje się je do konkretnego budynku czy pomieszczenia? Z jakich materiałów są robione? Na pewno drzwi można podzielić ze względu na materiał wykonania. Dostępne są drzwi drewniane, z materiału drewnopodobnego (np. sklejka), drzwi metalowe (zwykle stalowe), drzwi szklane, a także drzwi z tworzywa sztucznego. Te wykonane z prawdziwego drewna na pewno będą kosztowne, a do tego bardzo ciężkie. Jednak to opcja solidna i trwała, a do tego bardzo efektowna. Drewno dobrze wycisza i zapewnia komfort termiczny – ani się nie wychładza ani nie nagrzewa. Idealnie sprawdzi się zatem na drzwi zewnętrzne w Rybniku. Drzwi drewnopodobne wykorzystuje się przede wszystkim we wnętrzu. Są one dużo cieńsze i mniej wytrzymałe, ale też tańsze i lżejsze. Sprawdzą się jako drzwi do sypialni czy łazienki. Drzwi metalowe to zwykle drzwi przeciwpożarowe, magazynowe i przemysłowe.

solidne drzwi Są one odporne na działanie ognia, uszkodzenia mechaniczne, a nawet działanie wielu substancji chemicznych, takich jak farby i kwasy. W związku z tym sprawdzą się wszędzie tam gdzie potrzebne są drzwi o podwyższonej wytrzymałości na szkodliwe czynniki różnego typu. Drzwi szklane to opcja do hoteli, restauracji, czy jako oddzielenie kuchni od salonu. Nie muszą być całkowicie przeźroczyste – popularne są drzwi mleczne z efektem szronu na szybie. Wykonane ze szkła hartowanego są bezpieczne i solidne. Jednak trzeba pamiętać że bardzo obciążąją ścianę, więc trzeba wybrać ścianę nośną do ich montażu oraz mocne zawiasy. Drzwi z tworzywa sztucznego mogą przypominać te metalowe lub drewniane – wszystko dzięki okleinie w odpowiednim kolorze. Są stosunkowo lekkie, łatwe w czyszczeniu i proste w montażu.

Sprawdzają się np. w urzędach, przedszkolach, czy ośrodkach medycznych. Zwykle stanowią część większej zabudowy od sufitu do podłogi i od ściany do ściany, choć są też modele montowane tradycyjnie tak jak inne. Drzwi robi się z wielu tworzyw, różniących się wytrzymałością, kolorem, grubością, czy odpornością na ogień oraz wodę. Zawsze trzeba je zatem dopasowywać do konkretnego budynku, tak by osiągnąć najlepsze rezultaty. W razie pytań warto zapytać o pomoc ekspertów z branży stolarskiej i budowlanej.