Drewniane meble w nowoczesnej sypialni

Drewniane meble w nowoczesnej sypialni

4 kwietnia 2019 Wystrój wnętrz 0
meble dębowe do sypialni

Nowoczesna sypialnia jest dla wielu osób wielkim marzeniem. Jedną z cech jaka powinna ją charakteryzować jest minimalizm. W tym przypadku idealnie sprawdzi się powiedzenie „im mniej tym lepiej”. Duża liczba mebli, bibelotów oraz dekoracji na ścianach czy oknach jest zbędna. Tutaj ważna jest przede wszystkim przestronność oraz porządek, co też korzystnie wpływa na jakość snu, ponieważ nic nie rozprasza, a odpoczynek jest spokojniejszy.

Meble wykonane z dębu

meble dębowe do sypialniKolejnym wyznacznikiem nowocześnie zaaranżowanej sypialni jest kolorystyka. Powinna składać ze stonowanych kolorów, takich jak szarość i beż. Nie zaszkodzi jeśli dominować będą dwa kolory – biel oraz czerń. Ten pierwszy już od kilku lat bije kolejne rekordy popularności. Biała sypialnia to dla wielu osób konieczność, w taki otoczeniu najlepiej im się wypoczywa oraz śpi. Głównym wyznacznikiem nowoczesnego pokoju są rzecz jasna meble. Obecnie wybór jest tak duży, a wyobraźnia ich projektantów jest tak bogata, że można znaleźć naprawdę wiele propozycji, w różnych kolorach oraz z różnych materiałów. Wiele osób w tym przypadku decyduje się na wyposażanie z MDF lub plastiku. Jeśli jednak cenimy sobie najwyższą jakość oraz trwałość, dobrym pomysłem będą nowoczesne meble dębowe do sypialni. To połączenie klasyki ze współczesnymi trendami. Tworzy to intrygującą kombinację – tradycyjny jest materiał, zaś nowoczesny jest projekt. Meble w tym stylu inspirowane są figurami geometrycznymi. Już sama forma stanowi dekorację samą w sobie, ornamentyka staje się zbędna.

meble dębowe do sypialniAby docenić piękno naturalnego drewna, najlepsza jest prostota oraz surowość, które tylko podkreślają jego słoje, kolorystykę oraz całą strukturę drewna. Odważniejsze osoby mogą zdecydować się na meble designerskie, gdzie zauważalne są nietypowe rozwiązania, przykuwające uwagę. Aby jeszcze bardziej podkreślić nowoczesny styl sypialni, można rozważyć zakup dodatków wykonanych z takich tworzyw jak szkło oraz metal. Ciekawą ideę, często stosowaną przez projektantów jest zastosowanie kontrastów, zarówno w odniesieniu do mebli, jak i ścian. Meble z jasnego drewna, na przykład dębowego, intrygująco będą się prezentowały na tle ściany w ciemnym kolorze. Do nich można także dobrać oświetlenie, na przykład nawiązujące do stylu industrialnego lub figury geometrycznej. Kolejne dodatki to koce, poduszki i narzuty, które przykryją łóżko w ciągu dnia, chroniąc je przed kurzem.

Do prostego, dębowego łoża doskonale sprawdzą się monochromatyczne akcenty, które wyróżniają się ciekawym materiałem. Podsumowując, aranżacja nowoczesnej sypialni nie jest trudna, pierwszym krokiem powinien być wybór mebli, do których można potem dobrać dodatki oraz kolorystykę.