Czy pelletem można ogrzać dom?

Czy pelletem można ogrzać dom?

25 grudnia 2020 Dom 0
pellet barlinek

W dobie dzisiejszych zmian klimatycznych coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: „Czy można ogrzać dom w inny sposób, niż znanym węglem kamiennym i do tego ekologiczniej?” Okazuje się, że można, a co więcej, Unia Europejska nalega i nakłania, by zacząć stosować rozwiązania, które w znacznym stopniu pozwolą zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych i chmurę zanieczyszczeń. W związku z tym pora przyjrzeć się rodzajom pelletu, który warto jest swojej ceny.

Zastosowanie pelletu Barlinek

pellet barlinekJak się okazuje, kupując pellet można trafić na certyfikowany i niecertyfikowany produkt. Ten, który ma pozytywną opinię Komisji Unii Europejskiej jest znacznie droższy, gdyż sprzedający go postarał się, by jego produkt spełniał rygorystyczne wymogi. Cała ścieżka, jaką musiał pokonać posiadacz pelletu, która zaprowadziła go do uzyskania certyfikatu jest dość znacząca i wymagająca. Oznacza to, że również cena za certyfikowany pellet będzie wyższa. Spośród uznanych produktów do ogrzewania domu bardzo pozytywnie wyróżnia się pellet Barlinek. Zaopatrując się w oryginalny pellet można mieć pewność, że przy odpowiedniej dawce uda się zapewnić ciepłą wodę w całym domu. Można kupić go w bardzo praktycznych, piętnastokilogramowych workach. Wilgoć całkowita w opakowaniu nie przekracza pięciu procent, więc kupując paletę pellet Barlinek dostaje się porządnie wysuszony produkt. To przekłada się także na ilość popiołu po spaleniu produktu z trocin.

pellet barlinekEkologiczny pellet można stosować w coraz popularniejszych kotłach bezosobowych. Ich wyjątkowość polega na tym, że do zasypaniu pieca opałem nie trzeba dokładać do niego pelletu. Nie wyróżniają się one zbytnio od tych, do których wrzuca się węgiel kamienny, a i jego podłączenie nie wymaga kompletnej przebudowy instalacji. Dla osób nieprzekonanych do ekologicznych źródeł energii, którzy obawiają się zbyt dużych wydatków przy remoncie kotłowni, informacja, że koszt pracy zwróci się w przeciągu kilku lat, jest bardzo interesująca. Z całą pewnością można stwierdzić, że pellet to paliwo przyszłości, także ze względu na możliwość wytwarzania go z każdego rodzaju roślin.

Każdy, kto wciąż zastanawia się, czy opłaca się przejście na ekologiczne ogrzewanie swojego domu pelletem, może również poszukać porady na forum internetowym. Koszt zakupu nowego pieca i paliwa jest znaczny, jednak zakup certyfikowanych produktów i poprawny montaż pieca jest wart zachodu. Poza tym, na rynku dostępnych jest wiele ofert pelletu pakowanego i wysyłanego do klienta mieszkającego w Polsce, dlatego wybór sprzedawcy tego paliwa jest znacznie ułatwiony.