Zalety budowy studni głębinowej

Zalety budowy studni głębinowej

23 grudnia 2020 Budownictwo 0
studnia głębinowa wrocław

Studnie głębinowe są konstrukcjami pozwalającymi na regularne pobieranie z nich wody. Mogą zarówno stanowić główne źródło H2O, jak i przeznaczone wyłącznie do szeroko pojętych prac gospodarczych, na przykład do podlewania trawnika. Mają zdecydowanie wiele zalet, wśród których warto wymienić, chociażby oszczędność finansową.

Co warto wiedzie przed budową studni głębinowej?

bezpieczna studnia głębinowa - WrocławBy można było wybudować studnie głębinowa, najpierw należy wywiercić w ziemi otwór o średnicy około 220 milimetrów, a dodatkowo przed tym procesem należy wykonać badania geologiczne. W ten sposób sprawdzi się, czy w danym miejscu budowa studni jest w ogóle opłacalna ze względu na występowanie wód gruntowych. Po kontroli terenu wykonuje się najważniejszy proces – odwiert. Dzięki temu przygotowane zostanie miejsce, które następnie należy odpowiednio uszczelnić i oczyścić oraz zamontować pompę ssącą wydobywającą ciecz H2O. Niewątpliwymi zaletami konstrukcji tego typu jest z całą pewnością oszczędność. W porównaniu z wodociągami koszt wydobycia wody okazuje się stosunkowo niski, gdyż są generowane wyłącznie przez pompę wykorzystującą energię elektryczną. Właściciel studni może czuć się poza tym niezależny, gdyż nie musi przejmować się czasowym odłączeniem wody ze względu na prace konserwacyjne albo chwilowymi spadkami ciśnienia.

studnia głębinowa wrocławKolejną zaletą jest także fakt, że wydobywana ciecz ma bardzo wysoki poziom pod względem jakości. Studnia głębinowa może się również okazać skuteczną alternatywą w przypadku, gdy z różnych względów przyłączenie do wodociągów zostanie w jakiś sposób utrudnione lub zwyczajnie niemożliwe. Wszechstronność oraz funkcjonalność to coś, czym wyróżnia się każda bezpieczna studnia głębinowa – Wrocław jest jednym z wielu miast, w których znajdują się przedsiębiorstwa oferujące usługi w zakresie ich budowy. Należy jednak pamiętać, że sama działka powinna być odpowiednio duża pod względem powierzchni, ponieważ sprecyzowane są przepisy dotyczące jej lokalizacji – 5 metrów od granicy działki; 7,5 metra od rowu z wodą; 15 metrów od szamba lub kompostownika, a także przynajmniej 70 metrów od nieutwardzonego wybiegu dla zwierząt. Studnie głębinowe są ciekawymi alternatywami na podłączenie danego budynku do wodociągów.

Dzięki temu rozwiązaniu można się w pewien sposób uniezależnić, ponieważ nie nastąpią ewentualności takie jak odłączenie wody ze względu na potencjalne prace konserwacyjne czy chwilowe spadki ciśnienia. Warto zwrócić także uwagę na fakt, iż własna studnia jest opłacalna – kozty ponoszone są bowiem tylko ze względu na pompę ssącą.