Etapy współpracy z projektantem wnętrz

Etapy współpracy z projektantem wnętrz

3 lutego 2021 Wystrój wnętrz 0
architekt wnętrz Poznań

Z pewnością każda osoba, która chce zakupić mieszkanie lub już to zrobiła, zastanawia się nad tym, jak dobrze zagospodarować pomieszczenia. Urządzenie kuchni, pokoi czy łazienki powinno być maksymalnie efektywne, ale także estetyczne po to, by po prostu dobrze się w danym miejscu czuć. Pomóc w procesie aranżacji wnętrz może architekt, który stworzy plan działań na kilka różnych sposobów, dzięki czemu klient będzie mógł wybrać optymalny dla niego wariant.

Na czym polega współpraca z projektantem wnętrz?

prawdziwie dobry architektNiestety często powtarzanym stereotypem jest mówienie o tym, że architekt wnętrz to swego rodzaju luksus przeznaczony wyłącznie dla deweloperów, inwestorów lub posiadaczy dużych posiadłości. Jest to błąd, ponieważ w istocie mały metraż mieszkania zwykle okazuje się zdecydowanie większym wyzwaniem niż powierzchnia wielkowymiarowa. By w ogóle móc rozpocząć współpracę z projektantem wnętrz, musi on w pierwszej kolejności przeprowadzić rozeznanie, a konkretniej rozmowę z klientem. To właśnie odpowiedni czas, by klient przedstawił swoje wizje oraz inspiracje – najlepszym rozwiązaniem będzie też przygotowanie kilku zdjęć preferowanej stylistyki tak, by architekt mógł się na nich wzorować. W następnej kolejności prawdziwie dobry projektant wnętrz w Poznaniu wymierzy pomieszczenie, które docelowo będzie miało zostać w odpowiedni sposób udekorowane.

architekt wnętrz PoznańNależy wspomnieć, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zlecić projekt całego mieszkania, czy też domu. Na podstawie wcześniej wymienionych kroków architekt rozpocznie tworzenie szkicu koncepcyjnego, dzięki któremu klient będzie mógł zobaczyć zarys końcowego efektu, jak dane miejsce będzie miało finalnie wyglądać. Zazwyczaj przedstawianych jest kilka propozycji. To odpowiedni czas na wszelkie sugestie oraz uwagi ze strony klienta. Po dokonaniu wyboru optymalnego rozmieszczenia elementów pora na zarys mebli, a także wszelkich akcesoriów, które następnie są wysyłane do odpowiednich pracowni. To właśnie na tym etapie dobierane są kolory, a także ogólna stylistyka każdego z elementów.

Projektanci wnętrz są osobami, które znajdą idealnie rozwiązanie, aby w sposób efektywny ozdobić, a także urządzić całe mieszkanie czy też dane pomieszczenie. Warto jednak pamiętać, że etap tworzenia podzielony jest na swego rodzaju etapy, ponieważ konieczne jest ustalenie z klientem niemalże każdego nawet najdrobniejszego detalu. Dobry projektant wnętrz stworzy kilka szkiców, z których klient będzie mógł wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie zgodnie z preferencjami.