Co proponują nam producenci oświetlenia?

Co proponują nam producenci oświetlenia?

22 grudnia 2017 Oświetlenie 0
halogen led z czujnikiem ruchu

Z pewnością najmłodsze pokolenia o lampach żarowych, które często się przepalały, dowiedzą się jedynie z opowieści dziadków. W sklepach bowiem takie lampy nie są już dostępne – i to już od ponad ośmiu lat. To dlatego, że Unia Europejska zakwestionowała ich przydatność.

Halogen led jest często wybierany

halogen led z czujnikiem ruchuTradycyjne żarówki były energochłonne, a obecny wówczas trend ekologiczny i troska o środowisko sprawiał, że należało poszukiwać rozwiązań, które są jak najbardziej energooszczędne. Lampy żarowe stały się więc już wspomnieniem jeśli chodzi o zastosowania domowe. W mieszkaniach można stosować już jedynie lampy LED. Na szczęście szeroka oferta producentów w tym zakresie sprawia, że bez problemu znajdziemy taką lampę, która spełni nasze oczekiwania nie tylko pod względem mocy, ale i temperatury barwowej światła. Przeglądając asortyment producentów, natkniemy się na przykład na żarówki halogenowe, które kosztują raptem kilkanaście złotych, a odznaczają się wyjątkowo niską emisją ciepła, jak również wysoką żywotnością. Podobno mogą wytrzymać nawet 30 tys. godz. pracy. Ich energooszczędność sprawia, że zużycie energii w gospodarstwie domowym może być nawet 10-krotnie mniejsze niż wtedy, kiedy stosowało się lampy żarowe.

halogen led z czujnikiem ruchuRównież szukając oświetlenia na podjazd przed garażem, nie będziemy mieć problemu z wyborem. Energooszczędny halogen LED z czujnikiem ruchu to opcja, na którą decyduje się najwięcej klientów. Naświetlacz taki włącza się bowiem tylko w momencie, kiedy ktoś przechodzi w pobliżu. Może to odstraszać włamywaczy, a my będziemy mogli korzystać z oświetlenia tylko wtedy, kiedy naprawdę tego potrzebujemy – to też ma znaczenie dla oszczędzania energii. Każdy halogen jest tak skonstruowany, że działa bezawaryjnie i właściwie podczas eksploatacji nie musimy się o nic martwić. Producenci proponują halogeny, które emitują światło o dziennej barwie, niedrażniące oczu. Z powodzeniem taki halogen sprawdzi się więc także na plenerowych imprezach masowych. Co jeszcze proponują nam producenci? Asortyment obejmuje również lampy do oświetlenia punktowego, które sprawdzą się na suficie lub na meblach. To także oprawy przeznaczone do oświetlania schodów. W ofertach spotkamy również szeroki wybór listew LED.

I oczywiście szeroki wybór żarówek, także do lampek nocnych lub podłogowych. Jak widać, o oświetleniu LED można pisać wiele. Rynek oświetleniowy jest obecnie bardzo rozbudowany i bez problemu można znaleźć takie rozwiązania, które najlepiej sprawdzą się w poszczególnych pomieszczeniach naszego mieszkania.