Buty robocze cofra na produkcji

Buty robocze cofra na produkcji

17 października 2016 Przemysł 0
buty robocze cofra

Praca na produkcji wymaga odpowiedniego wyposażenia pracowników. Często wiąże się ona bowiem z wieloma zagrożeniami. Wśród nich może być na przykład wyciek szkodliwych substancji czy też niebezpieczna awaria jakiejś maszyny. Poza szkoleniem z bezpieczeństwa i higieny pracy, pracownicy powinny więc posiadać odpowiednią do danych warunków odzież.

Buty robocze cofra – czy odpowiednią chronią stopę?

buty robocze cofraJeśli jest to produkcja w branży spożywczej, najpewniej temperatura panująca w pomieszczeniach będzie bardzo niska. Wówczas potrzebna będzie oczywiście odzież ochronna spełniająca wymogi akurat takich miejsc. Bezwzględnie natomiast trzeba wyposażyć pracowników w dobrej jakości buty. Mogą to być na przykład tanie buty robocze cofra, które zapobiegną chociażby uszkodzeniu stopy w przypadku, kiedy coś by na nie spadło albo się rozlało. Chemikalia nie przenikną przez materiał, a siła uderzenia także będzie znacznie mniejsza niż w przypadku zwykłego obuwia. Na produkcji mogą się także przydać kombinezony jednorazowe. Na ogół ludzie mają stroje kilkuczęściowe, ale w przypadku wykonywania jakichś specjalnych prac, wymagających jeszcze lepszej ochrony, takie elementy odzieży mogą się przydać. Tak samo w sytuacji, gdyby część prac musiała odbywać się na zewnątrz, od razu trzeba zadbać, aby robotnicy mieli odpowiednie wyposażenie. Może być niezbędne odzież przeciwdeszczowa robocza, bo wiadomo, że opady zawsze mogą zaskoczyć. buty robocze cofraPoza tym takie kurtki robocze przeciwdeszczowe doskonale ochronią również przed chłodem. Na ogół jednak produkcja odbywa się w zamkniętych przestrzeniach hal przemysłowych, więc pracodawca ma do zapewnienia mniejszą ilość odzieży. Na pewno jednak pracownik musi posiadać ochronę całego ciała, a szczególnie miejsc najbardziej narażonych na niebezpieczeństwa. Buty cofra to więc podstawa, ale przydadzą się także rękawice robocze. Z kolei na tułów mogą się sprawdzić koszule flanelowe robocze. Są one dość wygodne, bowiem w razie upałów, które często w halach produkcyjnych są jeszcze bardziej odczuwalne, można sobie te koszule nieco rozpiąć. Z drugiej jednak strony niewskazane jest podciąganie rękawów, bowiem jak już było wspomniane, na produkcji człowiek narażony jest na oddziaływanie szkodliwych substancji i mogłaby się stać tragedia, gdyby znalazły się one na rękach pracownika.

Oczywiście, na produkcji spożywczej pewnie zagrożenia będą zupełnie inne niż na takiej przemysłowej. Rolą pracodawcy jest zatem właściwe podejście do tematu i zapewnienie pracownikom nie tylko urządzeń do pracy, ale również odpowiedniego do panujących warunków okrycia.