Ekologiczne otoczenie domu – gabiony

Ekologiczne otoczenie domu – gabiony

17 października 2016 Ogrodzenia 0
gabiony

Życie w zgodzie ze środowiskiem to obecnie istotna kwestia dla bardzo wielu osób. Co ważniejsze, ekologicznych rozwiązań przybywa z roku na rok. Nie są to wcale propozycje dla skrajnych fanatyków, wyrzekających się współczesnych nowinek technologicznych. Wręcz przeciwnie są to nowatorskie opcje, które po prostu w żaden sposób nie szkodzą środowisku.

Gabiony – jak wykonać?

gabionyZ pewnością jedną z nich jest deska kompozytowa, którą wykorzystuje się do stawiania takich konstrukcji jak tarasy, altany, podesty i inne. Wykonuje się ją z mączek drzewnych i polietylenu, który nadaje jej wyjątkowej wytrzymałości. Taka deska tarasowa jest odporna na rozmaite warunki atmosferyczne, łatwa w montażu i nie wymagająca malowania oraz impregnacji. Dodatkowo wygląda naprawdę ciekawie. Kompozyt to materiał pozbawiony sęków i słojów, każda deska jest dokładnie taka sama, ale to w żaden sposób nie przeszkadza jego zwolennikom. Wręcz przeciwnie podkreślają oni jego prostotę i funkcjonalność. Godna uwagi jest też antypoślizgowość, co jest ważną informacją zwłaszcza dla posiadaczy dzieci. Trudno też nie zauważyć, że stosowanie kompozytu (z którego wykonuje się też elewacje i elementy architektury miejskiej) zmniejsza liczbę karczowanych drzew, co ma ogromne znaczenie dla naszego środowiska. Pozostaje nam jedynie liczyć na to, że rozwiązanie to z roku na rok będzie coraz bardziej popularne. Takich nowatorskich rozwiązań jest mimo wszystko więcej. Kolejnym są rewelacyjne gabiony o niezwykle szerokim zastosowaniu. gabionyKażdy gabion wypełniony jest dowolnym surowcem – może to być żwir, szkło, metal czy drewno, jednak najpopularniejsze są obecnie wszelakie skały, od granitu po zwykłe skały spotykane na łąkach. Jeśli chodzi o zastosowanie to najpopularniejsze na tą chwilę jest ogrodzenie z gabionów, natomiast popularne są też meble ogrodowe, murki i tym podobne. Jeśli chodzi o to jakie tanie gabiony cena możemy wykonać, to sami producenci podkreślają, że zależy to jedynie od naszej wyobraźni. Kosze gabionowe są zdecydowanie przyjazne dla środowiska i korzystne dla nas jako trwały, estetycznym, tłumiący hałasy i dający prywatność materiał.

Mimo wszystko zanim zdecydujemy się na gabiony powinniśmy mieć na uwadze, że ich cena jest nadal dosyć wysoka. Nie odstrasza to jednak zwolenników niebanalnego designu oraz ekologicznego stylu życia. Patrząc na tendencje jakie panują obecnie na rynku, możemy z łatwością stwierdzić, że za niedługo oprócz kompozytu, gabionów, fotowoltaiki i przydomowych oczyszczalni ścieków pojawią się kolejne godne uwagi i szanujące środowisko rozwiązania.