Stylowa kuchnia i blaty kuchenne

Stylowa kuchnia i blaty kuchenne

21 października 2016 Kuchnia 0
blaty kuchenne drewniane

Otwierając jakikolwiek katalog wnętrzarski znajdziemy przynajmniej kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt pomysłów na to jak zaaranżować ciekawą, ładną i funkcjonalną kuchnię. Nie każdemu jednak wystarczy taki katalogowy, poprawny wystrój. Wszyscy ci, którzy doceniają naturalność, a jednocześnie nie boją się odważnych i designerskich połączeń powinni wziąć pod uwagę meble z litego drewna.

Blaty kuchenne drewniane – czy warto?

blaty kuchenne drewnianeJuż na pierwszy rzut oka urzekają one swoim wyjątkowym, rustykalnym wyglądem. Dopełnieniem tego jest niesamowity zapach, typowy dla naturalnego drewna. Pomijając wspomniane już walory wizualne jest to surowiec niezwykle wytrzymały. Jego trwałość określa się na wiele lat, a konserwacja nie należy do skomplikowanych. Łatwość obróbki z kolei przyczynia się do tego, że mamy nieograniczone możliwości aranżacyjne. Stoły drewniane na zamówienie mogą być wykonywane w dowolnych kształtach, a co do koloru także mamy szeroki wybór. Możemy zdecydować się na klasyczne i niezwykle naturalne drewno, jakim jest sosna lub postawić na olchę, buk czy nawet bardzo efektowne drewno egzotyczne, które co prawda jest jeszcze droższe. Drewno w kuchni z pewnością będzie wyglądać niebanalnie, jednak warto poznać jego właściwości zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Przede wszystkim nie przepada ono za wodą, więc nawet najlepiej zaimpregnowane solidne blaty kuchenne drewniane Warszawa mogą być ryzykownym wyborem.

Z drugiej strony istnieją nawet odmiany drewna, z których wykonuje się wanny, doskonale zresztą pełniące swoją funkcję. Każdy doświadczony i wykwalifikowany stolarz z całą pewnością udzieli nam informacji i doradzi, jakie drewno najlepiej sprawdzi się w kuchennym środowisku wilgoci. Bardzo ciekawym zabiegiem, które oferuje warszawska pracownia rzeźbiarska jest postarzanie drewna. Ten zabieg modny jest już od przynajmniej kilku sezonów i pozwala na uzyskanie naprawdę nietuzinkowych efektów i aranżacji. Lite drewno to z pewnością doskonała alternatywa dla osób przepadających za naturalnością i stylem rustykalnym, lub skandynawskim. Usługi stolarskie, podobnie zresztą jak sam surowiec, którym jest drewno, nie należą do najtańszych. Jeśli jednak zależy nam na wyposażeniu mieszkania na lata, to jest to z pewnością dobry wybór.

Doskonale prezentuje się ono w towarzystwie kamienia, cegły i metalu, co daje duże możliwości aranżacyjne. Tak urządzona kuchnia z pewnością będzie nie tylko zachwycać swoim stylem, ale także doskonale spełniać swoje funkcje na co dzień, umilając i upraszczając domownikom jedzenie i przygotowywanie posiłków.