Budowa domu murowanego.

Budowa domu murowanego.

9 marca 2016 Dom 0
systemy kominowe

Budowa domu jest kosztowną inwestycją. Aby przystąpić do budowy należy ukończyć roboty przygotowawcze oraz roboty ziemne. Następnie można już wytyczyć miejsce i granice budynku oraz poziom 0.

Budowa domu murowanego nie jest trudną sprawą

systemy kominowePo pracach geodezyjnych można przystąpić do wykonywania fundamentu. Roboty te należy rozpocząć od zrobienia wykopów ręcznie lub przy pomocy koparki. Kolejne roboty zależą od tego z jakich materiałów ma być wykonany fundament. Jeśli ma być murowany, to wykonuje się ściany oraz ich izolacje termiczną, jeśli żelbetowy, to wykonuje się deskowanie. Następnie układa się zbrojenie. Grubość prętów zależy przede wszystkim od ciężaru własnego i wysokości obiektu. Następnie zbrojenie zalewa się betonem. Wykorzystywać do tego można na przykład beton towarowy. Kolejnym etapem jest wykonanie wylewki pod podłogi oraz murowanie ścian. Ściany można wykonywać z rożnych materiałów. Czy to z cegieł, pustaków, bloczków, elementów prefabrykowanych. Równocześnie ze stawianiem ścian można wykonywać przewody kominowe z cegieł lub pustaków. Wewnątrz murowanych kominów umieszcza się systemy kominowe. Po wykonaniu ścian partery orz kominów przychodzi pora na strop. Stropy bardzo często się prefabrykowane lub wykonywane z belek i pustaków. Transport hds w Olsztynie i innych miastach bardzo pomaga w dostarczaniu elementów potrzebnych na strop na budowę. Po wykonaniu stropu wykonuje się schody na piętro. Następnie wykonuje się ściany pieta. Po skończeniu tego etapu przychodzi pora na dach. Dach może być wykonany z elementów drewnianych. Również może to być stropodach. W domkach jednorodzinnych stropodachy powinny być wentylowane. Następnie należy przystąpić do izolowania termicznego budynku. Izolacja termiczna jest wykonywana ze styropianu lub z wełny mineralnej.

Jednak ten drugi materiał ma wadę w postaci kumulowania wilgoci. Więc bardzo często się zdarza, że ściany ocieplana tym materiałem nie spełniają wymagań wilgotnościowych.