Jak odświeżyć stołki barowe?

Jak odświeżyć stołki barowe?

7 marca 2016 Wystrój wnętrz 0
stołki barowe

Twoje stare meble już Ci się znudziły i marzysz o zmianie wystroju wnętrza? Teraz, aby to uczynić nie potrzebujesz kupować nowych mebli, wystarczy Ci tylko szlifierka, pędzel i farba. My podpowiadamy jak to prawidłowo wykonać.

Stołki barowe i ich odnawianie

stołki barowePierwszym etapem jest przygotowanie mebli, należy usunąć z nich stary lakier bądź farbę używając do tego szlifierki i papieru ściernego. Szlifujemy, aż do momentu, całkowitego zejścia poprzedniej nawierzchni oraz uzyskania idealnej gładkości. Następnie należy mebel odpylić oraz odtłuścić. Możemy to zrobić za pomocą denaturatu lub spirytusu. Po odpowiednio przygotowaniu mebla, można przejść do malowania. Możesz zrobić to tradycyjnymi narzędziami czyli wałkiem lub pędzlem, jednak nie spodziewaj się profesjonalnego efektu. Odnawiając Twoje stare meble systemowe, lepiej użyj do tego pistoletu natryskowego, który zapewnia równomierne pokrycie nawet trudnodostępnych miejsc. Wykorzystując pędzla, uzyskamy nierównomierną powierzchnie, co może dać ciekawy efekt. Malując meble młodzieżowe nie musisz wykorzystywać tradycyjnych brązów i bieli, urozmaiceniem wystroju, mogą być właśnie żywe pastelowe kolory. Ostatnio w modzie jest także styl shabby chic, który polega na celowym postarzaniu mebli. Taki rezultat, możemy uzyskać malując komody, stoliki czy krzesła barowe białą farbą, a następnie ścierając ją niedokładnie papierem ściernym. W ten sposób uzyskamy stołki barowe czy inne meble wyglądające jak głęboko zużyte. Zupełnie nowe wyposażenie domowe, możemy uzyskać również pokrywając je nową tapicerką bądź skórą i dodając poduszki o innym kształcie, kolorze lub strukturze materiału. W ten sposób kanapa czy fotel będą wyglądały jak nowo zakupione. Natomiast hokery drewniane możemy odświeżyć kładąc na siedzenie skórzane pokrycie wypełnione gąbką. Skóra w połączeniu z drewnem wygląda bardzo szykownie, dzięki temu uzyskamy stołek barowy w całkiem nowym stylu.

Renowacja i modernizacja starych mebli, to nie tylko ekonomiczny, ale także ekologiczny sposób na nowy wystój wnętrza. Wykonanie takiego zabiegu nie jest trudne, ani kosztowne, w dodatku każdy może go wykonać we własnym zakresie.