Biokominki – wiele możliwości

Biokominki – wiele możliwości

12 kwietnia 2017 Wystrój wnętrz 0
biokominki

Biokominek wysuwa się na prowadzenie w rankingu najchętniej wybieranych kominków. Jest ekologiczny, nie emituje spalin, wygląda elegancko i estetycznie, a przy tym jest to kominek niezależny – nie jest podłączony do żadnej instalacji, ani nie jest wbudowany w ścianę.

Biokominki w wielu odmianach

biokominkiSą biokominki do zabudowy, choć to tylko jedna z opcji. Taki kominek najczęściej jest otwarty, to znaczy nie ma żadnej szyby. ,,Palenisko” jest jedno lub mamy kilka małych ogników. To nowoczesny wymiar kominka. Dostępne są także modele z szybą, również w wersji narożnej. Biokominki są często kominkami wiszącymi. Nie muszą być zatem zlokalizowane przy podłodze, tylko na przykład w połowie ściany. Fakt, iż kominek można powiesić czy postawić w dowolnej przestrzeni sprawia, że daje nam to wiele możliwości aranżacyjnych. Pojawiają się także kominki z otwartym paleniskiem. Taki kominek jest duży i szeroki, przypomina nieco stół z wgłębieniem na środku gdzie pali się ogień. Dookoła otoczony ogień jest szkłem, dzięki czemu przypadkowo nie dojedzie do oparzenia. Materiał z jakiego wykonywane są biokominki także bywają różne. Nowoczesne wersje stawiają na połączenie betonu i szkła. Do mocne i trwałe materiały. Można je stosować nie tylko we wnętrzach, ale i na zewnątrz.

biokominkiKominek może być ruchomy, dzięki czemu możemy go stosować jako delikatne ogrzewanie kiedy przesiadujemy na balkonie czy tarasie. Najnowocześniejszym rozwiązaniem jest chyba kominek w kształcie okrągłym. Mamy tutaj grubą obręcz koła i dwie przeszklone ścianki, a w środku pali się ogień. Taki kominek jest na tyle stabilny, że nie będzie się sam przesuwał, ale jest na tyle lekki, że z łatwością można go przeturlać w inne miejsce. Dzięki temu możemy przesuwać kominek tam, gdzie obecnie przebywamy. Jeśli jest nam chłodno w sypialni to tam go przenosimy, a jeśli przyjmujemy gości w pokoju dziennym to kominek znajdzie się tam. Taka możliwość wyboru jest niedostępna przy innych kominkach. Jedynie biokominek można dowolnie przestawiać i zamontować wszędzie. Biokominek co prawda nie emituje dużo ciepła, ale jego funkcja dekoracyjna jest niezaprzeczalna. Jest to najbardziej atrakcyjny rodzaj kominka, którego cena w dodatku jest bardzo korzystna. Można go kupić już za kilkaset złotych, co jest nieporównywalnie niską ceną z innymi rodzajami kominków.

W dobrym sklepie budowlanym znajdziemy nie tylko sam kominek, ale również materiał grzewczy to niego – bioetanol. Dostępny w wielu pojemnościach można go dobrać do potrzeb i tego jak często będziemy korzystać z kominka.