Taśmy led – charakterystyka

Taśmy led – charakterystyka

6 kwietnia 2017 Oświetlenie 0
taśmy led

Oświetlenie led to nie tylko żarówki, choć one są najbardziej popularne. W ofercie znanych producentów można znaleźć także taśmy led. Wyglądem przypominają nieco lampki choinkowe. Na długiej, elastycznej taśmie przymocowane są małe żaróweczki w osłonkach.

Taśmy led do każdego pokoju

taśmy led Taką taśmę często montuje się na przeźroczystych profilach, dzięki czemu zyskuje ona na trwałości, może też być odporna na działanie wody. Taśma może mieć różną długość, można ją też docinać na wymiar. Najczęściej sprzedawane są jako nawijane na rolkę. Taśma jest dostępna w różnych kolorach. Może dawać zwykłe, białe światło, jednokolorowe, jak również zmienne. Do taśmy led często dodawany jest kontroler. Możemy nim sterować zakresie intensywności oświetlenia, jak również jego koloru. Są tak zwane taśmy RGB, które tak jak lampki choinkowe mogą świecić na różne kolory, zależności od upodobania. Dzięki możliwości regulacji takie taśmy led u producenta nadają się do każdego pomieszczenia. Można je z powodzeniem stosować jako oświetlenie na stopnie schodów, oświetlenie blatów kuchennych, lustra łazienkowego, oświetlenie w sypialni, czy dekoracyjne lampki w pokoju dziecięcym.

taśmy led Jest to oświetlenie na tyle intensywne, że nadaje się jako dobre oświetlenie dodatkowe pomieszczenia, jednak nie jest to oświetlanie przytłaczające i rażące w oczy. Warto zaznaczyć, że taśmy led występują w wersji wodoodpornej, jak również odpornej na różne warunki atmosferyczne, takie jak wysokie i niskie temperatury, czy promienie słoneczne. Specjalistyczne taśmy można montować na tarasie i balkonie, jako obramowanie do basenu, oświetlenie altanki, jacuzzi ogrodowego, jak również jako oświetlenie ścieżek ogrodowych i pojazdów. Taśma led w dobrej osłonie będzie odporna na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne. Bez osłony po pierwszym deszczu czy przy pierwszym uderzeni taśma została by bezpowrotnie uszkodzona. Warto zaznaczyć, że do taśmy led podłączony jest zasilacz, często dołączany do zestawu. Kupując taśmę trzeba kupić zasilacze, sterowniki, profile ochronne, można także dokupić sterowniki ruchu, dzięki czemu taśma będzie się zapalała kiedy ktoś będzie w pomieszczeniu, czy też przedłużki dzięki którym połączymy dwie taśmy led ze sobą. Z pewnością białe lub kolorowe taśmy led to dobry wybór w wielu wypadkach.

Stanowi to ciekawe oświetlenie do domu, jak również dobre rozwiązanie jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne. Jeśli dobrze dobierzemy akcesoria do taśmy to możemy uzyskać lampki migające w różnych kolorach, zapalające się pod wpływem ruchu, czy bardzo odporne na uszkodzenia.