Bezpieczeństwo w miejscach publicznych — bramki sensoryczne

Bezpieczeństwo w miejscach publicznych — bramki sensoryczne

1 marca 2022 Budownictwo 0
bramki sensoryczne

Setki osób zgromadzonych w jednym miejscu… Wszyscy chętni, aby obejrzeć mecz, wyścigi czy koncert ulubionej wokalistki. Godzina rozpoczęcia wydarzenia jest coraz bliżej i osoby tłumnie kierują się do wejścia do budynku. Kto wejdzie pierwszy?

Specjalne bramki wejściowe

 bramki sensoryczneCzy uda się sprawdzić wszystkim bilety? Czy podczas wchodzenia nikomu nie stanie się krzywda? Scenariusz zależy od standardów bezpieczeństwa, jakie uda się zastosować w miejscu wydarzenia. Podstawą jest bowiem odpowiedź na pytanie: czy znajdują się przed wejściem bramki sensoryczne? Coraz więcej osób organizujących imprezy masowe stara się wyposażyć we wszystkie środki zapobiegające oszustwom podczas sprawdzania biletów, a także zapewniające dodatkowe bezpieczeństwo gościom. O ile warunki, w tym możliwości przeprowadzenia imprezy masowej, są jasno określone w przepisach, o tyle warto pójść o krok dalej i samemu pomyśleć o dodatkowym wyposażeniu obiektów użyteczności publicznej. Rozsądnym rozwiązaniem są funkcjonalne bramki sensoryczne — to pozornie proste urządzenie ma wiele zastosowań. Przede wszystkim ma na celu zapobiec tłumnemu przedzieraniu się przez drzwi budynku, a to z kolei minimalizuje ryzyko wypadków i urazów podczas przepychania się w kolejce.

 bramki sensoryczneBramki sensoryczne pomagają również obsłudze w organizacji imprezy. Pozwalają kontrolować, ile osób weszło na dane wydarzenie, ile z nich opuściło budynek, a także czy wszyscy posiadają bilety. Rodzaj zastosowanej bramki sensorycznej zależy od typu obiektu, w jakim ma się ona znaleźć, a także od indywidualnych potrzeb firmy. Co to oznacza w praktyce? Jeżeli mowa tu o miejscach, takich jak siłownie, kluby fitness czy baseny, to raczej nie wymaga się w nich dużego stopnia bezpieczeństwa — wystarczą więc zwykłe bramki blokujące przejście z odsłoniętą górą. Z kolei jeśli takie zabezpieczenie montowane jest np. na stadionach, wówczas warto wybrać bramki sensoryczne z całkowicie zabudowanym przejściem: blokujące możliwość przedostania się górą, dołem lub bokiem. Są one znacznie bardziej solidne i bezpieczniejsze. Niewielkie zabezpieczenie w formie bramki sensorycznej pomaga pozbyć się wielu problemów, zarówno w kwestii komfortu organizacji imprezy, jak i jej bezpieczeństwa. W niektórych typach budynków publicznych (głównie państwowych) takie bramki są wymogiem.

Warto w nie zainwestować, aby ułatwić sobie pracę i zmniejszyć ryzyko powstania niechcianych zdarzeń. Bramka dostępna jest w kilku wersjach, dlatego można wybrać taką, która najlepiej wpisze się w potrzeby firmy.