Z czego robi się niecki?

Z czego robi się niecki?

19 grudnia 2023 Bez kategorii 0
niecka basenu

Najważniejszym elementem każdego basenu jest niecka, w której znajduje się woda. Oprócz niej trzeba jednak posiadać też szereg innych akcesoriów, żeby móc komfortowo spędzać czas w basenie. Współcześnie do produkcji niecek wykorzystuje się głównie tworzywa sztuczne. Producenci oferują bardzo duży wybór niecek wykonanych z poliestru. Materiał ten pozwala na wykonanie niecki o praktycznie dowolnych kształtach. Do ocieplenia niecki wykorzystuje się pianę poliuretanową, która tworzy skuteczną warstwę termoizolacyjną.

Wszystko co musisz wiedzieć o nieckach basenowych

niecka basenowa od producentaPodstawowym parametrem niecki basenowej jest jej pojemność. Niecki przeciętnie mają wysokość na poziomie około 150 centymetrów. Podczas zakupu niecki warto sprawdzić, jakie jest ułożenie stopni i czy potrzebna będzie dodatkowa drabinka. Niecka powinna pozwalać na montaż wszystkich dodatkowych akcesoriów, takich jak filtr, pompa ciepła czy dysze strumieniowe. Bardziej rozbudowane niecki posiadają wbudowane podświetlenie LED. Podczas montażu niecki trzeba postępować zgodnie z zaleceniami producenta – wiele firm dostarczających te kluczowe elementy basenu oferuje także montaż. Konstrukcja basenu jest dodatkowo wzmocniona, co sprawia, że z biegiem lat niecka nie odkształca się i nie przecieka, zachowując swoją szczelność. Wysokiej jakości niecka basenowa od producenta może być objęta nawet 15-letnią gwarancją.

niecka basenu Nad niecką można umieścić otwierane zadaszenie, które umieszcza się na specjalnych prowadnicach. Dzięki temu basen nie zanieczyszcza się, gdy nikt z niego nie korzysta. W połączeniu z pompą ciepła daje to możliwość korzystania z basenu jeszcze przez pewien czas po zakończeniu sezonu letniego. Baseny wykonane z polietylenu cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia i promieniowanie ultrafioletowe. Materiał jest w stanie wytrzymać wieloletnią eksploatację. Często można spotkać się także z nieckami wykonanymi z polipropylenu lub żywicy poliestrowej wzmacnianej włókiem szklanym. Wielu producentów oferuje niecki wykonane z wielu warstw różnych syntetycznych materiałów. Kiedyś często wykonywano niecki z betonu lub stali. Obecnie jednak stawia się na tworzywa sztuczne, które są równie wytrzymałe, a jednocześnie o wiele lżejsze i bardziej estetyczne.

Koszt wykonania basenu z polipropylenową niecką o pojemności 23 tysięcy litrów to około 25 tysięcy złotych. Koszt montażu będzie zależny od tego, jak długą drogę będzie musiała pokonać ekipa montażowa. Montując dodatkowy odkurzacz basenowy, pompę ciepła oraz stację filtrującą wodę, można znacznie podnieść komfort codziennych kąpieli.