Urozmaicenie ścian w kuchni i salonie – tynki Luxmal

Urozmaicenie ścian w kuchni i salonie – tynki Luxmal

16 września 2016 Dom 0
tynki luxmal

Nie zawsze musimy trzymać się tradycyjnych rozwiązań, szczególnie jeśli chodzi o kreacje własnej przestrzeni mieszkaniowej, w której powinniśmy przede wszystkim czuć się dobrze i komfortowo.

Tynki Luxmal to estetyczne wykończenie

tynki luxmalW ostatnim czasie rynek został zalany przez sporą liczbę elementów i rozwiązań, które można by wykorzystać do zaprojektowania własnych czterech ścian, dodając im przy tym niepowtarzalnego wyglądu i osobowości. Nie wszystkie jednak będą pasowały do każdego pomieszczenia, dlatego warto znacznie prędzej wszystko dokładnie przemyśleć. Jednym z trudniejszych pomieszczeń do urozmaicenia pod względem estetycznym, jest kuchnia. W tym miejscu spędzamy czasem całkiem sporo czasu, przygotowując własne posiłki, uzupełniając pożywienie, czy po prostu rozmawiając z gośćmi. Pierwszym elementem, który możemy poddać zmianom, są ściany. W miejscach nie narażonych na zbytnią wilgoć, możemy zamontować tynki dekoracyjne. Idealnie w tym przypadku sprawdzą się szczególnie tynki Luxmal, które charakteryzują się mozaikowym wykończeniem estetycznym. Jego struktura złożona jest przy pomocy naturalnego kruszywa oraz masy żywicznej. W zależności od własnych preferencji, możemy także wybrać odpowiednią kolorystykę z gamy różnych odcieni prezentowanych w ofertach firmy.

tynkiTym co przemawia za użyciem tego rodzaju tynku dekoracyjnego, jest jego wysoka odporność na wilgoć oraz różnić w temperaturze. Można więc na spokojnie nawet zastosować je w architekturze zewnętrznej, co można zauważyć na niektórych domach w Częstochowie. W porównaniu do innego rodzaju tynków, mozaikowa dekoracja nie jest drogą inwestycją, nawet dla standardowego domownika, który nie musi od razu pokładać nim całej powierzchni kuchni. Można go dostosować do podkreślenia konkretnych obszarów, szczególnie ważnych w konstrukcji całego budynku. Jeśli więc kuchnia jest połączona z jadalnią, możemy tynk dekoracyjny nałożyć wyłącznie przy ścianie obok stolika. W salonie natomiast bardziej liczymy na estetykę, niżeli samą wytrzymałość materiału. Zazwyczaj jest to najbardziej dopieszczane pomieszczenie przy wykonywaniu aranżacji, gdzie próbuje się eksperymentować z różnymi materiałami. Tutaj bardziej niż tynki, dominują panele dekoracyjne 3D, które idealnie prezentują się przy wykończeniu nowoczesnych pomieszczeń. W zależności od wybranego materiału, mogą być one prostsze w montażu, gdzie będziemy potrzebowali jedynie kleju budowlanego, lub bardziej zaawansowane, gdzie może przydać się pomoc fachowców.

Najczęściej polecane są panele Loft System, które pozwalają dostosować wzór do własnych preferencji z całkiem sporej kolekcji, oraz zapewniają dodatkowe usługi. Znajdziemy w nich chociażby gotowe pomalowanie paneli na wybrany kolor.