Rodzaje podajników przemysłowych

Rodzaje podajników przemysłowych

6 kwietnia 2018 Przemysł 0
podajnik rolkowy

Otwierając własny zakład przemysłowy, musimy pamiętać o naprawdę wielu kwestiach, nie chodzi tutaj jedynie o przygotowanie odpowiednich stanowisk dla pracowników. Istotne jest także stworzenie sprawnego i naprawdę efektywnego systemu transportu wewnętrznego. Powinniśmy dokładnie określić, jakie warunki powinien spełniać taki system.

Podajnik rolkowy do przenośników

podajnik rolkowyIstotne jest to, jaki materiał będzie transportowany, a także… jego temperatura. Producenci proponują podajniki nadające się na przykład do materiału o temperaturze od +10 do +120 stopni, jednak w przypadku minusowych temperatur towaru, będziemy szukać innego rozwiązania. Zwróćmy uwagę też na to, czy konieczna będzie zmiana kierunku transportowanego materiału, z pewnością istotny będzie dla nas także łatwy montaż. W większości wypadków najlepiej sprawdza się podajnik rolkowy, choć producenci proponują o wiele więcej różnych rodzajów przenośników. Obok rolkowych w ofertach natrafimy także na przenośniki łańcuchowe, paskowe, taśmowe – to te najpopularniejsze, ale warto wspomnieć również o przenośnikach modularnych czy też płytkowych.

podajnik rolkowyProducenci oferują także całe linie transportowe dostosowane do potrzeb danego zakładu przemysłowego. Wszystkie propozycje są godne uwagi, ale najczęściej firmy przemysłowe decydują się na przenośniki rolkowe, ponieważ te idealnie sprawdzają się w miejscach, gdzie konieczne jest szybkie przenoszenie dużych produktów. Takie przenośniki w dodatku można w prosty sposób ukształtować w część linii produkcyjnej, co zdecydowanie zwiększy wydajność pracowników. Popularność podajników rolkowych wynika z ich bardzo dobrych parametrów technicznych, wśród których wymienia się między innymi wyjątkowo lekką konstrukcję. Lekkość ta nie wiąże się jednak z brakiem solidności, a wręcz przeciwnie. Podajniki rolkowe są naprawdę lekkie i wytrzymałe ze względu na użycie profili aluminiowych. Zaletą jest także wysokiej klasy silnik, który charakteryzuje się naprawdę dobrą wydajnością. Dzięki możliwości regulacji prędkości przenośnika, możemy dostosować jego działanie do potrzeb linii produkcyjnej. W dodatku mamy możliwość ustalenia wysokości oraz kąta ustawienia podajnika.

Jak widać, taki podajnik rolkowy ma wiele zalet, a jeśli dodamy do tego możliwość złożenia indywidualnego zamówienia na podnośnik o szczególnych właściwościach, na przykład z regulatorem wysokości, to już w ogóle żal nie skorzystać z takiej opcji. Z pewnością podnośniki rolkowe są jednymi z najlepszych urządzeń, które powinny wejść w skład wewnętrznego systemu transportowego w zakładzie przemysłowym.