Profesjonalne zakładanie ogrodów – dlaczego warto

Profesjonalne zakładanie ogrodów – dlaczego warto

30 sierpnia 2017 Ogród 0
zakładanie ogrodów

Ogród prezentuje się najlepiej, gdy odznacza się pełnią życia – kolorowe kwiaty na rabatach przyciągają motyle, a szuwary przy oczku wodnym szumią przyjemnie przy najmniejszym nawet powiewie wiatru i stają się przystanią dla ważek. Każdy właściciel ogrodu chciałby stworzyć sobie miejsce dla relaksu – z pewnością o wiele przyjemniej jest usiąść z książką na świeżym powietrzu, kiedy otaczają nas zapachy kwiatów niż wówczas, gdy naszym ogrodem jest pusty trawnik.

Ogród z naszych marzeń

zakładanie ogrodów To dlatego warto zadbać o ładne rabatki i klomby. Profesjonalne zakładanie ogrodów kwiatowych w mazowieckim to propozycja dla osób, które nie wiedzą, jak samodzielnie zaprojektować ogród. Największe znaczenie mają skupiska kwiatów – ich kształt może być różny, mogą być okrągłe, podłużne czy kwadratowe, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Decydując się na kwiaty i krzewy, zwróćmy uwagę na to, jaki jest ich czas kwitnienia – wykorzystując rośliny kwitnące w różnym czasie, możemy liczyć na piękny, kolorowy ogród w długim przedziale czasowym, nie tylko przez dwa tygodnie czy miesiąc. Aksamitki, astry i barwinki będą prezentować się dobrze zarówno w dużym, jak i małym ogrodzie. Dobrze wygląda też na przykład bakopa – która kwitnie mnóstwem maleńkich, białych kwiatków.

Wśród dzakładanie ogrodówekoracyjnych roślin ozdobnych doświadczeni ogrodnicy wymieniają także błonczatkę, która charakteryzuje się kwiatami o nietypowym kształcie. Zakładając ogród, możemy pomyśleć także o miejscu dla celozji, której kwiaty przyjmują formę podłużnych, kolorowych kłosów – dzięki tej roślinie wprowadzimy do naszego ogrodu trochę oryginalności. Jest tyle gatunków roślin ozdobnych, że z pewnością ciężko będzie się zdecydować – jednak korzystając z porad doświadczonych osób, zajmujących się zakładaniem ogrodów, na pewno uda nam się wybrać taką kompozycję kwiatową, która będzie nie tylko zachwycała wzrok, ale roztoczy też nad naszym ogrodem wspaniały zapach. Oczywiście zakładanie ogrodów to nie tylko sadzenie kwiatów. Projektanci zajmują się zagospodarowaniem całego terenu, także architekturą ogrodową. W ogrodzie nie powinno bowiem zabraknąć ławki, huśtawki ogrodowej, pergoli na rośliny pnące czy też ozdobnych latarenek. W odpowiednim miejscu należy poprowadzić ścieżkę, może dobrze sprawdzi się też oczko wodne lub wodna kaskada?

Projektant doradzi nam również w kwestii doboru systemu nawadniającego, dzięki któremu nie będziemy musieli pamiętać o codziennym podlewaniu trawnika – będzie to przeprowadzane automatycznie. Z pewnością pomoc osób doświadczonych w zakładaniu ogrodów będzie dla wielu z nas dużym ułatwieniem.