Profesjonalna aranżacja wnętrz – zieleń w biurze

Profesjonalna aranżacja wnętrz – zieleń w biurze

8 października 2016 Wystrój wnętrz 0
aranżacja wnętrz

Projektowanie wnętrz jest to bardzo ważna kwestia, jeżeli chodzi o miejsce spotkań z klientami. Biuro powinno być przede wszystkim eleganckie i czyste, ale należy się skupić również na detalach, które maja istotne znaczenie w wyglądzie pomieszczenia.

Aranżacja wnętrz i dobór kolorystyczny

aranżacja wnętrz To, w jakim miejscu przebywamy ma wpływ na nasze samopoczucie. Jest tak również z klientami, którzy zastanawiają się, czy nie skorzystać z usług danej firmy. Sposobem na łatwiejsze podejmowanie decyzji jest stworzenie odpowiedniego nastroju, a ten nastrój może wynikać właśnie z wyglądu biura. Nowoczesny architekt wnętrz skupiony jest głównie na funkcjonalności pomieszczenia i na przyciągających szczegółach. Takim szczegółem może być zielony kolor, który ma dobry wpływ na psychikę człowieka. Coraz więcej szczecińskich firm decyduje się na taki właśnie uspokajający kolor swoich biur. Nie dość, że miło się pracuje w takim miejscu, to jeszcze ludzie chętniej przychodzą, aby móc skorzystać z usług firmy. Dlaczego akurat kolor zielony? Otóż ten kolor jest jednocześnie uspokajający i energetyczny. Wśród tego koloru dobrze się myśli i negocjuje. Jest to kolor nadziei. Przejdźmy teraz do tego, jakie wzory proponuje architekt wnętrz.

aranżacja wnętrz Jedna z propozycji jest użycie fototapety na ścianę. Tego typu projektowanie wnętrz jest naprawdę ciekawe, ponieważ fototapeta może ona stanowić jedną rzecz w kolorze zielonym, ale najbardziej charakterystyczną. Współczesne fototapety są bardzo ciekawe i niekiedy trójwymiarowe. W takim biurze można czuć się jak w lesie lub na łące. Tego typu profesjonalna aranżacja wnętrz szczecin doskonale komponuje się z kolorem białym, a dodatki mogą być brązowe. Można również położyć mały dywanik imitujący trawę. W takim miejscu bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie. Projektant wnętrz proponuje pojedyncze lampy wiszące w kolorze brązowym. Coraz częściej w biurach widoczne są ściany, które obfitują w rośliny. Mogą to być zwykłe liście, ale ważne jest to, żeby były żywe. Sztuczne kwiaty są ładne, ale nie wydzielają tlenu. Wśród żywych roślin dużo lepiej się pracuje. Kwiaty mogą stać wszędzie – na parapecie, na balkonie, na biurkach. Kwiaty powinny być dobrze oświetlone, ponieważ potrzebują światła do prawidłowego rozwoju. Inna aranżacja jest równie ciekawa jak pozostałe aranżacje wnętrz. Otóż wykorzystywane jest zielone logo do wystroju firmy. Każdy detal jest również w kolorze tym samym, jak oznakowanie firmy. Rolety, krzesła a nawet szyby – są zielone.

Oczywiście nie należy przesadzać z nadmiarem, ale takie wnętrze jest naprawdę interesujące. Lepiej jest pracować wśród kolorów żywych i pobudzających, niż wśród kolorów tradycyjnych i stonowanych. Współczesne aranżacje wnętrz pozwalają nam naprawdę na wiele.