Ocieplanie pianką różnych obiektów

Ocieplanie pianką różnych obiektów

4 sierpnia 2021 Usługi 0
ocieplanie pianką

Możliwości w kwestii izolacji obiektów mieszkalnych, przemysłowych, czy gospodarczych jest wiele. Trzeba brać pod uwagę izolację cieplną, przeciwwodną, jak również akustyczną. Na rynku obecnie dostępne są różne materiały izolacyjne. Poza popularnym styropianem czy wełną szklaną używa się np. specjalnych materacy izolacyjnych.

Pianka PUR do izolacji

ocieplanie piankąJednak bez dwóch zdań najkorzystniejszą opcją w tym względzie jest fachowe ocieplanie pianką w ostrowi mazowieckiej. Pianka poliuretanowa wykorzystywana przy takich pracach ma wiele korzystnych właściwości. Przede wszystkim to produkt trzy w jednym. Ma doskonałe właściwości jeśli chodzi o izolację termiczną. Nakładana jest metodą natryskową, dzięki czemu nie tworzą się mostki termiczne. Po drugie, jest odporna na działanie wody i wilgoci. Idealnie nada się na izolację fundamentów. Po trzecie, dobrze wycisza obiekt, zatem działa jak izolacja akustyczna. Zamiast wybierać trzy materiały izolacyjne można wybrać jeden, ale dobry. Wykonanie izolacji przy użyciu pianki nie zajmuje dużo czasu, nie jest też kłopotliwe. Do specjalnego zbiornika z długą dyszą wprowadza się piankę, która jest potem natryskiwana równomiernie na całym obszarze izolowanym. Dla fachowca ocieplenie dużego obszaru nie zajmie więcej niż jeden dzień. Pianka szybko zwiększa swoją objętość i zastyga, więc wykonywanie dalszych prac budowlanych można szybko zacząć.

ocieplanie piankąNie ma przestojów w pracy. Kolejną ważną rzeczą jeśli chodzi o ocieplanie pianką jest to, że jest ono wykorzystywane w różnych branżach. Ociepla się domu i bloki. Piankę można natryskiwać na poddaszach, ścianach, podłogach i fundamentach. Świetnie się sprawdza ona w budownictwie drewnianym, także przy budynkach rolniczych. Pianka jest lekka, więc nie obciążą konstrukcji. Z drugiej strony pianka jest trwała, stosuje się ją do ocieplenia budynków z blachy falistej np. dużych magazynów, fabryk, a także do izolacji zbiorników na wodę lub paliwo. Piankę można ,,zamykać” między ścianą, a zabudową kartonowo-gipsową, czy też między dwiema warstwami blachy. Jak widać jest to bardzo uniwersalny materiał izolacyjny o wszechstronnym zastosowaniu. Można nim izolować poddasza, by je ocieplić i wygłuszyć.

Piankę natryskuje się w magazynach, fabrykach, budynkach inwentarskich, a nawet na zbiornikach do przechowywania paliw. Izolacja przy użyciu pianki poliuretanowej jest bardzo trwała, ma doskonałe parametry techniczne, a do tego jej wykonanie zajmuje niewiele czasu. Jest to profesjonalna usługa którą warto bez wątpienia zainwestować.