Obrabianie przy wykorzystaniu komputerów czyli frezowanie Śląsk

Obrabianie przy wykorzystaniu komputerów czyli frezowanie Śląsk

31 maja 2016 Maszyny i urządzenia 0
frezowanie Śląsk

Obecnie komputery są obecne praktycznie w każdym elemencie naszego życia co ma znacząco wpływ na jego jakość. Dlatego też nie ma co się dziwić, że zawitały również do przemysłu związanego z obrabianiem metalu. Obecnie jest to najczęściej stosowane rozwiązanie jeżeli chodzi o obróbkę metalu.

Frezowanie na Śląsku w produkcji seryjnej

frezowanie ŚląskJest to spowodowane faktem, że obróbka CNC ma wiele różnych przewag nad klasycznymi rozwiązaniami opartymi o pracę operatora. Oczywiście w przypadku komputerowego sterowania operator jest potrzebny, jednak tylko i wyłącznie do zaprogramowania obrabiarki oraz nadzorowania produkcji, by przebiegała sprawnie oraz by nie było żadnych przestojów w procesie produkcji. Toczenie CNC w takich momentach odbywa się już później samo. Najważniejszymi zaletami sterowania komputerowego jest bardzo niewielka ilość odpadającego materiału dzięki dużej dokładności komputerów czy też duża prędkość wykonywanych usług. Dodatkowo duża dokładność ma zaletę w postaci bardzo dużej powtarzalności produkowanych produktów. Dlatego też obecnie frezowanie Śląsk CNC stosuje się głównie w przypadku produkcji seryjnej gdzie bardzo istotna jest powtarzalność wykonywanych produktów. Jeżeli jednak obróbka skrawaniem ma być metodą na wykonanie kilku przedmiotów gdzie dokładność nie musi dochodzić do setnych części milimetra i poszczególne wyprodukowane elementy mogą się od siebie różnić to spokojnie można wykorzystać rozwiązania oparte o ręczne frezowanie czy też toczenie. Oczywiście dobry operator potrafi również wykonać bardzo dokładnie powierzoną mu pracę jednak niestety na dłuższą metę zawsze minimalne odchyłki mogą się przydarzyć, natomiast rozwiązania sterowane komputerowo są zawsze o wiele dokładniejsze.

Należało by zawsze przeanalizować wszystkie za i przeciw, oraz odpowiedzieć sobie na pytanie na jakie koszta jesteśmy w stanie siebie i nasz biznes narazić. Przed wybraniem konkretnego rozwiązania zawsze trzeba przeanalizować wszystkie za i przeciw aby wydać tylko tyle pieniędzy ile jest niezbędne do osiągnięcia najlepszego efektu.