Liczne zalety gabionów

Liczne zalety gabionów

14 czerwca 2016 Ogrodzenia 0
gabiony

Gabiony są rodzajem metalowego kosza, wykonanego z siatki wykonanej z ocynkowanego drutu. Tak wykonane kosze wypełnia się różnym materiałem, mogą to być kamienie, kora drzew, otoczkami i tym podobnymi.

Gabiony są uniwersalne

gabionyZ pewnością zauważyć można, że gabiony co raz częściej goszczą w ogrodach. W poniższym artykule odpowiemy sobie na pytanie dlaczego tak jest. Ogrodzenia gabionowe zdecydowanie mają wiele silnych atutów. Przede wszystkim to co działa na ich korzyść to łatwość montażu i wygoda eksploatacji. Instalacja obejmuje typowe prace czyli wylanie podmurówki, zabetonowanie słupków oraz zakładanie siatki. Nie wymagają one późniejszej pielęgnacji, nie trzeba ich co jakiś czas malować jak w przypadku innych ogrodzeń, a wszelkie uszkodzenia w strukturze łatwo jest naprawić, wystarczy tylko złączyć przerwane druty i uzupełnić materiał. Poza tym gabiony są bardzo uniwersalne. Nie zawsze muszą one mieć kształt prostopadłościanu, mogą również stanowić doniczkę, element siedziska, ławki, elewacji domu, murek, obudowę grilla i wiele innych rozwiązań. Poza tym uniwersalność można zdecydowanie zauważyć wypełniając kosze. Często mogą to być artykuły które zostały nam na przykład po budowie, w ten sposób gabiony tanio otrzymamy, zamawiając tylko kosze od producenta.

Poza tym na ich korzyść wpływa z pewnością trwałość i stabilność, mogą stanowić barierę przed obsypującą ziemią, a także zabezpieczenie przed osobami niepożądanymi, bowiem nie jest w stanie zniszczyć ich nawet uderzający w gabion samochód.