Niestandardowe okna – jakie wybrać?

Niestandardowe okna – jakie wybrać?

8 grudnia 2016 Dom 0
okna

Posiadanie domku jednorodzinnego jest dużą radością dla każdego, kto go posiada. Własny grunt, na którym można uprawiać marchewkę a także inne warzywa i owoce daje olbrzymi komfort i satysfakcje.

Okna zgodne z projektem

oknaJednak aby cieszyć się wszelkimi wspaniałościami trzeba najpierw zadbać o odpowiedni projekt. Powinien on dokładnie rozplanowywać poszczególne rzeczy, aby w razie zmian wiadomą sprawą było ile wolnej przestrzeni na różnego rodzaju wariacje zostało. W ostatnim czasie w projektach domów panuje moda na niestandardowe dobrej jakości okna z Garwolina. Coraz częściej można dostrzec, że ludzie decydują się na rozwiązanie o jakich jeszcze kilka lat temu nikt by nie pomyślał. Przede wszystkim jest to wykorzystanie okna jako ściany. W naszym kraju zdarza się to stosunkowo sporadycznie – przede wszystkim przez wścibskość sąsiadów, którzy zawsze starają się zerkać w okna. Jednak Ci, którzy mieszkają w okolicy gdzie znajduje się las – tam można pozwolić sobie na zdecydowanie więcej prywatności. Wielkość takiego okna jest mocno niestandardowa, bowiem sięga ono od sufitu aż do podłogi. Takie okna wymagają odpowiednio dopasowanych ram. Praktycznie nie zdarza się tak, że wykonuje się je w plastikowych ramach. Natomiast kolory ciemnego drewna bądź jasnego jak najbardziej. Dodatkowo coraz częściej są to okna przesuwne.

oknaWykorzystuje się je szczególnie w sytuacjach gdy prowadzą one na taras, balkon. Coraz mniej osób decyduje się na na tradycyjne. Te na szynach są nowocześniejsze i łatwiejsze w obsłudze. Co za tym idzie generują za sobą nieco większe koszta. Niestandardowe okna możemy często zobaczyć w Otwocku. Tam domy jednorodzinne obfitują w różne kształty. Często są to okna okrągłe. Wykorzystywane są szczególnie w pomieszczeniu jakim jest łazienka bądź kuchnia. W pokojach mało kiedy spełniają one swoje funkcje – poza tym w pokojach zdecydowana większość osób chce mieć parapet aby postawić na nim kwiatka, książki czy cokolwiek innego. Parapet pod okrągłym oknem swoim wyglądem przypomina raczej półkę, więc nie pasuje. Warto jest zastanowić się także nad tym jakiego rodzaju zasłony do takiego okna wstawić. Naturalnym wyborem wydają się być rolety dzień-noc. Są one coraz częściej wybierane, dzięki czemu spełniają one swoje funkcje. Pozostaje jednak sprawa kosztów.

Takie rolety bowiem kosztują niemało, a wykonanie ich na specjalny wymiar może okazać się jeszcze droższe. Dla osób posiadających olbrzymie pokłady kreatywności takie okna nie stanowią problemu i zawsze znajdą rozwiązanie. Dzięki temu mogą mieć różne niestandardowe okna.