Nie podobają mi się donice betonowe

Nie podobają mi się donice betonowe

25 czerwca 2016 Architektura miejska 0
donice betonowe

Jeśli chodzi o wystrój przestrzeni, to każdy ma jakieś upodobania. Wiele jest obecnie rozwiązań związanych z tym, jak można ukształtować przestrzeń, więc można swobodnie wybierać. W miastach też pojawia się wiele rozwiązań, które jednym się podobają, a innym nie.

Nie estetyczne donice betonowe

donice betonoweCiężko jednocześnie pogodzić wszystkie upodobania. Właściwie jest to niemożliwe. Stosuje się jednak różne opcje, po to aby jak najwięcej ludzi było zadowolonych i korzystało z tych rozwiązań, które są. Mała architektura miejska, czyli wszelkiego rodzaju udogodnienia w parkach czy na placach miejskich nieraz cieszą się zainteresowaniem ludzi. Dawniej nie było możliwości, aby przebywać w tak pięknym otoczeniu. Zawsze znajdzie się ktoś, kto narzeka, ale ogólnie ludzie cieszą się, kiedy mogą korzystać z takiego dobra wspólnego. Nawierzchnie ekologiczne są bardzo ładne dla oka i ludzie cenią teraz rozwiązania ekologiczne. Nic dziwnego, bo taka jest moda i najlepiej w sumie jakby ona nie przemijała. Mimo to jednak ludzie czasami zdobią donice betonowe jakimiś papierkami czy innymi śmieciami. To przykre, bo wszystkim powinno zależeć, aby się nam lepiej mieszkało na tej planecie. Ja jestem zdania, że donice betonowe nie są zbyt estetyczne, ale to nie powód, żeby śmiecić i zostawiać w nich niedopałki. Czasami stosowana jest ładna płyta tarasowa także w przestrzeni miejskiej, a nie tylko tej ogrodowej, prywatnej.

Najczęściej jednak stosuje się kostkę brukową, która może być kolorowa i nadawać tej architekturze miejskiej niespotykany i estetyczny wygląd. Krzesło ogrodowe można więc postawić sobie na tarasie we własnym domu, a z kolei w przestrzeni miejskiej są często ładnie i oryginalnie wykonane ławki parkowe. Nieraz można się nimi zachwycić, o ile nie są niszczone od razu przez chuliganów.