Jak odpowiednio dobrać kolor ścian – projektowanie wnętrz

Jak odpowiednio dobrać kolor ścian – projektowanie wnętrz

24 czerwca 2016 Wystrój wnętrz 0
projektowanie wnętrz

Kiedy wybieramy kolory ścian do swojego mieszkania z całą pewnością kierujemy się jedynie tym, czy kolor nam się podoba i czy łatwo będzie utrzymać czystość, kiedy zastosujemy określony rodzaj farby.

Projektowanie wnętrz to też projektowanie mebli

projektowanie wnętrzOczywiście z naszej perspektywy mogą się to okazać elementy kluczowe. Jednak tym jak odpowiednio dobrać kolory ścian, zdecydowanie bardziej szczegółowo zajmuje się architektura wnętrz. Oczywiście również chodzi o odpowiedni dobór koloru ścian, jednak jest to zdecydowanie podstawowa i najprostsza czynność do wykonania. Jednak czy dobranie kolorów polega tylko na naszym guście i na tym, żeby jeden do drugiego pasował? Jak najbardziej nie, Kolor ścian musi wyrażać główny charakter pokoju, a przede wszystkim ma być uzupełnieniem efektu jakie dadzą nam inne elementy wystroju. Projektowanie wnętrz, przede wszystkim w Szczecinie i innych dużych miastach, to również projektowanie mebli w odpowiednim kolorze i w odpowiednim układzie. Przede wszystkim zakłada ono rozmieszczenie przestrzenne wszystkich elementów znajdujących się w pomieszczeniu. Dotyczy również odpowiedniego dobrania cech funkcjonalnych wszystkich przedmiotów. Mają one nie tylko ładnie wyglądać, ale również spełniać określone funkcje. Jednak przy tym wszystkim nie można zapominać, że poczynając od koloru ścian, idąc poprzez meble, aż do koloru świeczki, wszystkie te elementy muszą stanowić absolutną spójność. Architekt wnętrz ma przed sobą zatem nie łatwe zadanie.

Musi oczywiście przy wyborze kolorów ścian wziąć również pod uwagę nasłonecznienie pokoju. Jeśli pokój nie miałby dużego dostępu do światła naturalnego, a dodatkowo zastosowalibyśmy ciemne kolory, mogło by być tam ponuro. Na pewno nie na tym nam zależy.