Moda na profile LED

Moda na profile LED

11 stycznia 2018 Oświetlenie 0
led

Technologia pędzi nieubłaganie naprzód, zdecydowana większość z nas pamięta jeszcze czasy, kiedy korzystano z tradycyjnych metod oświetlenia. W tamtych czasach zdecydowanie najpopularniejsze były wolframowe żarówki żarowe, oraz hałasujące i dymiące świetlówki jarzeniówki, które wiele osób zapewne pamięta jeszcze z etapu swojej edukacji.

Zalety dekoracyjnego oświetlenia LED

ledJednak te metody oświetlenia zostały kompletnie wyparte w ostatnich czasach i dzisiaj praktycznie nikt już z nich nie korzysta. Używane są one głównie jako elementy dekoracyjne, gdy ktoś chce bardzo uzyskać styl bardzo modernistyczny, lub po prostu z przyzwyczajenie przez osoby starsze. Korzystanie z nich jest jednak skrajnie nieopłacalne w dzisiejszych czasach. O ile za czasów, gdy używano żarówek wolframowych prąd był niesamowicie tani, to dzisiaj sytuacja jest już zdecydowanie inna. Charakteryzowały się one bardzo wysoki zużyciem prądu i krótką żywotnością, przez co kompletnie straciły swoje miejsce na rynku w dzisiejszych czasach. Ustąpiły one miejsca halogenom i zdecydowanym faworytom w ostatnich czasach – ledom. Oświetlenie ledowe jest aktualnie najbardziej wydajnym typem na rynku. Pozwala ono na wyprodukowanie sporej ilości światła, przy niesamowicie małym zużyciu energii, oraz praktycznie się nie nagrzewając.

ledSą one przez to także niezwykle trwałe, dlatego ich żywotność jest bardzo długa. Istnieje spora ilość form w jakich instaluje się tego typu oświetlenie, mocno rozsławione w ostatnich latach są taśmy led, które oferują bardzo wiele możliwości stworzenia swojej, oryginalnej kompozycji świetlnej w dowolnych miejscach każdego domu. Jednak do amplifikacji efektu, który będzie wyróżniał się na tle innych instalacji oświetleniowych są modne profile do taśm led. Pozwalają one na znaczące zwiększenie trwałości takich taśm, oraz zwiększają intensywność ich światła. Same pasy oświetleniowe nie są zbyt trwałe ze względu na ich odkryte obwody, oraz poszczególne diody, co znacząco zmniejsza ich odporność na kurz i uszkodzenia mechaniczne. Z kolei umieszczenie ich w takim profilu zabezpiecza je przed tymi wszystkimi czynnikami, dając im znacznie większą żywotność.

Dodatkowo w tych konstrukcjach umieszczone są zwykle specjalne kosze, które rozpraszają światło wytwarzane przez liczne diody. Skutkuje to w utworzeniu jednolitej smugi światła, na której nie są widoczne cienie, ani punkty świetlne. Ta cecha umożliwia korzystanie z taśm led także jako oświetlenia głównego, praktycznie w każdym, możliwym pomieszczeniu bez żadnych przeszkód.