Kładzenie bezspoinowej posadzki betonowej

Kładzenie bezspoinowej posadzki betonowej

8 maja 2018 Podłoga 0
bezspoinowe posadzki betonowe z Warszawy

Coraz częściej firmy stawiające nowe magazyny czy zakłady decydują się na zastąpienie tradycyjnej posadzki posadzką bezspoinową. To inaczej posadzka bezdylatacyjna, a więc łatwo się domyślić, że nie posiada ona żadnego rodzaju dylatacji, zarówno tych przeciwskurczowych, jak i termicznych. Oczywiście dylatacja konstrukcyjna nadal istnieje, jednak jest to standard.

O czym pamiętać przy kładzeniu posadzki

bezspoinowe posadzki betonowe z WarszawyOgólnie tego typu posadzki są całkowicie jednolite – po prostu masa wylewana jest na powierzchnię, a następnie wygładzana za pomocą jakichś narzędzi. Bezspoinowe posadzki betonowe z Warszawy to na przykład jastrych. Dostępny jest on w różnych odmianach, dlatego jest to ciekawa opcja, gdyż każdy znajdzie wśród propozycji coś dla siebie. Kolejnym rodzajem bezspoinowej posadzki jest podkład betonowy, który utwardza się powierzchniowo za pomocą specjalnych preparatów proszkowych – drugą możliwością jest impregnacja preparatami polimerowymi. I dalej, bezspoinowe są także posadzki żywiczne. Choć wydawałoby się, że wykonanie takiej posadzki jest naprawdę proste, okazuje się, że potrzeba przestrzegać pewnych zasad, aby mieć pewność, że efekt naprawdę będzie nas zadowalał. Wśród czynników wpływających na jakość posadzki wymienia się wcześniejsze odpowiednie przygotowanie podłoża. Powinno być ono gładkie, jednorodne i całkowicie czyste. Wszelkie zanieczyszczenia odbiją się negatywnie na efekcie końcowym.

bezspoinowe posadzki betonowe z WarszawyI nie chodzi tutaj jedynie o kurz i paprochy, ale także plamy oleju, starą farbę i tak dalej. Należy się pozbyć wszystkich tego rodzaju zabrudzeń, a także sprawdzić, czy na podłożu nie ma żadnych rys czy pęknięć – jeżeli są, należy je uzupełnić. Drugą bardzo ważną sprawą jest jakość produktu kupionego do zrobienia mieszanki do wylania na podłoże. Jeśli wybierzemy niesprawdzonego producenta, wówczas możemy niemile się zdziwić. Lepiej zapłacić nieco więcej, ale mieć pewność, że produkt spełni nasze oczekiwania. Jakość posadzki zależy również od wykonania zbrojenia. Poleca się tutaj stosowanie siatki PP lub włókien syntetycznych czy szklanych. Profesjonaliści zwracają też uwagę na właściwy rozstaw pól roboczych. Są to pola do 3000 m2, na których nie powinny znajdować się nacięcia dylatacyjne. Ostatecznie duże znaczenie będzie miała także odpowiednia pielęgnacja wykonanej posadzki.

Po jej wylaniu, nie możemy spocząć na laurach, zwłaszcza jeżeli posadzka znajduje się w miejscu, które podlega nie tylko intensywnemu ruchowi pieszemu, ale także kołowemu – na przykład przemieszczają się po niej wózki widłowe. Wówczas odpowiednia pielęgnacja wydłuży żywotność takiej posadzki bezspoinowej.