Jakie domki z drewna proponują producenci?

Jakie domki z drewna proponują producenci?

11 czerwca 2018 Dom 0
producenci domków z drewna

Drewniane domki cieszą się naprawdę dużą popularnością. Są często stawiane na rodzinnych działkach, jak również doskonale sprawdzają się jako domki letniskowe w nadmorskich miejscowościach czy nad jeziorami. Do budowy takich domków wykorzystuje się różne gatunki drewna. Może to być na przykład świerk skandynawski, który jako materiał konstrukcyjny sprawdza się znakomicie.

Oferowane na rynku domki z drewna

producenci domków z drewnaOczywiście wiele zależy od doświadczenia producenta oraz od stosowanej technologii produkcji. Z pewnością renomowani producenci zapewnią nam domki z drewna, które będą odznaczać się najwyższą jakością. Również drzwi i okna montowane w nich wykonane są z drewna, ale nie z litego, a z klejonego. Aby domki mogły służyć przez długie lata, wykorzystane do ich produkcji drewno musi być wysuszone komorowo. Dzięki temu domki z drewna mogą charakteryzować się naprawdę długą trwałością. Producenci domków z drewna oferują konstrukcje do samodzielnego montażu, jak i proponują skorzystanie z usługi profesjonalnego montażu. Niezależnie od opcji, na którą się zdecydujemy, otrzymujemy od producenta zestaw elementów na domek, w skład którego wchodzą ściany i ścianki działowe, podłoga, deskowanie dachu, jak i drzwi oraz okna. W zestawie znajdują się także okucia klamki oraz elementy montażowe. Domki mogą mieć różną powierzchnię, wszystko zależy od tego, czy chcemy zakupić domek ogrodowy czy może letniskowy.

producenci domków z drewnaPrzykładowy domek ogrodowy może mieć na przykład 3 m2. Jest to naprawdę niewielki budynek, który może służyć na przykład jako sanitariat na działce lub też jako domek narzędziowy. Grubość ścian w takim domku wynosi 28 mm, jest to konstrukcja solidna i naprawdę trwała. W ofertach producentów znajdują się także większe domki ogrodowe, na przykład 4,1 m2 lub 5,2 m2 oraz nieco większe. Oprócz domków ogrodowych z surowego drewna, producenci oferują także domki już pomalowane. Malowanie domków jest bowiem podstawowym sposobem na zabezpieczenie drewna przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi takimi jak opady oraz promieniowanie UV. Ciekawą opcją są też drewniane altany ogrodowe w formie ośmiokąta. Wyglądają one naprawdę stylowo i są doskonałą opcją zarówno do dużego, jak i małego ogrodu. Nowoczesnym rozwiązaniem jest też domek grillowy, który może mieć powierzchnię na przykład około 10m2. Na środku takiego domku znajduje się palenisko, grill.

Dach jest skośny, a na jego szczycie znajduje się komin, który będzie odprowadzał dym z wnętrza. Jest to opcja dla osób, które lubią grillować i nie chcą rezygnować z tej przyjemności mimo negatywnych czynników atmosferycznych. Jak widać, producenci oferują nam wiele interesujących rozwiązań. Każdy znajdzie taki domek drewniany, który spełni wszystkie jego oczekiwania.