Jaki kominek wybrać czyli Austroflamm

Jaki kominek wybrać czyli Austroflamm

13 maja 2016 Dom 0
Austroflamm

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów kominków. Ze względu na budowę można wyróżnić kominki otwarte, konwekcyjne, kumulacyjne i kotłowe. To jednak nie jedyne rodzaje, bo są też na przykład kominki z płaszczem wodnym Poznań. Wybór jest więc naprawdę duży.

Austroflamm daje zadowolenie

AustroflammOd nas samych zależy, które się nam spodobają. Warto obejrzeć sobie każdy z tych rodzajów i porównać zalety oraz wady. Mi najbardziej podobają się te otwarte kominki w takim starym stylu jak można spotkać w niektórych górskich chatach. Do domu jednak w mieście taki kominek może się nie do końca sprawdzić i ryzyko pożaru jest dość duże. Zdecydowałam się więc, żeby nie psioczyć na obudowy kominkowe i samej zakupić jedną. Mam teraz ładny zamknięty kominek i to wcale nie przeszkadza, żeby się przy nim wygrzewać. Co prawda, może jest mniej romantyczny, ale to już nie te czasy, żeby tego romantyzmu wypatrywać. Przy wyborze kominka warto brać pod uwagę nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także taką, aby on rzeczywiście ogrzewał cały dom i aby nie traciło się zbyt dużo ciepła, co ma miejsce w otwartym kominku niestety. Oczywiście, warto też wziąć pod uwagę cenę. Nie polecam kominków z najniższej półki, bo można się przejechać na ich jakości i trwałości. Lepiej wydać trochę więcej i mieć lepszy model, na przykład firmy Austroflamm. Ja jestem z mojego bardzo zadowolona. W domu jest ciepło, sucho i przytulnie. W kominku pali się jasny ogień, co nadaje czterem ścianom wspaniałego klimatu bliskości.

Przyjemnie nam się teraz siedzi razem w salonie i gra w gry planszowe, ogląda kreskówki z dziećmi czy po prostu czyta książki. Każdemu polecam kominek, niezależnie od tego jakiego rodzaju. Rodzaj można już dobrać do własnych upodobań.