Budowa hali przemysłowej i bramy przemysłowe

Budowa hali przemysłowej i bramy przemysłowe

23 maja 2016 Przemysł 0
bramy przemysłowe

Większość zakładów, przede wszystkim produkcyjnych znajduje się w ogromnych halach. Są te hale najczęściej wykonane w konstrukcji stalowych z takowych właśnie materiałów. Jest to bardzo szybki sposób budowania, zarówno też jest tani, dlatego właśnie wiele firm decyduje się na takowe zastosowanie i budowę hali stalowej.

Bramy przemysłowe ułatwiają wjazd

bramy przemysłoweBudowę takiej hali rozpoczyna się, podobnie jak w przypadku budowania każdego obiektu, czyli od prac ziemnych, które przygotują teren do budowy. Podczas tych prac nie można zapomnieć o wykonaniu wykopów pod słupy, które będą przenosiły wszystkie obciążenia na podłoże. Dlatego także ważne są odpowiednie fundamenty, które wykonuje się według specjalnych projektów. Po wykonaniu słupów konstrukcji, bardziej po ich rozstawieniu można przejść do wykonania wiązarów dachy. Najczęściej są to gotowe elementy, które montuje się do istniejących już słupów. Do tych wiązarów i słupów następnie montuje się resztę stalowych elementów konstrukcji oraz blachy, które będą dachem lub ścianami hali przemysłowej. Podczas prac wykończeniowych także montuje się takie elementy jak bramy przemysłowe. Bramy te umożliwiają wjazd samochodów na teren hali przemysłowej. Często są to bramy szybkobieżne, warto właśnie takie bramy montować, gdyż działają one bardzo sprawnie. Także w dużych halach przemysłowych powinny znaleźć się bramy przeciwpożarowe, są one potrzebne, aby wóz strażacki mógł się dostać na teren hali, gdzie wybuchł pożar. Czasem zamiast bram montuje się kraty rolowane, jest to tańszy odpowiednik bram, ale czy lepszy?
Podczas budowy hali przemysłowej nie można zapominać o ważnych elementach wykończeniowych takiego obiektu. Nie tylko liczy się odpowiednia i stabilna konstrukcja, ale również między innymi odpowiednie bramy wjazdowe na halę, czy przeszklenia lub okna, które wpuszczą trochę światła.