Jak stworzyć piękną posesję

Jak stworzyć piękną posesję

21 lutego 2018 Usługi 0
Wycinka drzew

Kredyt na kilkaset tysięcy złotych i już – działka jest nasza. Możemy na niej postawić wymarzony dom. Płacąc takie pieniądze, to nic dziwnego, że chcemy, aby nasza posesja wyglądała idealnie i stała się przedmiotem zazdrości sąsiadów. Oczywiście ważna jest nie tylko nowoczesna architektura stawianego domu jednorodzinnego, ale też otoczenie – a więc piękny ogród, zadbany podjazd z przodu domu.

Wycinka drzew zaburzających koncepcję przestrzeni

Wycinka drzewI przede wszystkim atrakcyjnie wyglądające ogrodzenie. Zacznijmy od ogrodu i podjazdu. Jeśli kupiliśmy działkę, na której znajdowały się już nasadzone drzewa – musimy zastanowić się nad tym, czy znajdują się one w odpowiednim dla nas miejscu. Problemu nie stanowi usunięcie drzewek owocowych, jednak jeśli na naszym terenie znajdują się drzewa wiekowe, które są już uważane za pomniki przyrody, musimy liczyć się z tym, że być może będą stanowić ozdobę naszej działki na kolejne długie lata. Oczywiście jeśli zaburza to naszą koncepcję, możemy ubiegać się o zezwolenie. Wycinka drzew w Rybniku i okolicy, jak i w każdym innym mieście na terenie całego kraju, zawsze poprzedzona jest formalnościami – składaniem prośby do odpowiedniego organu urzędu gminy z prośbą o pozwolenie właśnie na wycinkę. Gmina oczywiście nie musi rozważyć naszej prośby pozytywnie, jeśli będzie uważała, że dane drzewo ma ogromne walory przyrodnicze.

Wycinka drzewJeśli jednak w ciągu 14 dni nie uzyskamy odpowiedzi, możemy spokojnie uznać, że oznacza to zgodę na wycinkę. Takie są bowiem zasady – brak odpowiedzi z urzędu to odpowiedź twierdząca. Najlepiej będzie jednak, jeżeli wycinkę przeprowadzą profesjonaliści. Wymaga to bowiem często użycia specjalistycznych narzędzi, gdyż stosowanie zwykłej piły sprawiłoby, że zamęczylibyśmy się na śmierć, a cięcie grubego pnia trwałoby naprawdę długo. Firmy doświadczone w wycince drzew, nie będą miały takich problemów. Dysponują profesjonalnym sprzętem także do prac na wysokościach. Mogą więc najpierw odciąć poszczególne gałęzie, dzięki czemu zyskamy drewno na opał. Dopiero po pozbyciu się gałęzi przystępują do wycinki pnia. Wybierając profesjonalistów, możemy być pewni, że realizacja takiej usługi nie potrwa długo. Dla nich jest to codzienność.

Sami się przekonamy, że płacimy za najwyższą jakość – w końcu w tej branży powoli rośnie konkurencja, dlatego każdej firmie zależy na tym, aby zdobyć jak największą liczbę klientów. Walczą o nich zarówno oferując atrakcyjne ceny, jak i prześcigając się w szybkości oraz jakości wykonywanych usług. Z pewnością w Rybniku bez problemu znajdziemy dobrą firmę do wycinki drzew.