Jak rozmawiać z architektem wnętrz?

Jak rozmawiać z architektem wnętrz?

26 listopada 2016 Wystrój wnętrz 0
projekty wnętrz

Wnętrza są bardzo ważną kwestią. Wiele osób, które decyduje się na jedną stylistykę próbuje samemu je urządzić. Wyszukuje w różnych sklepach z elementami ozdobnymi do wnętrz mieszczących się na przykład w Lublinie lub tych internetowych pasujących do siebie elementów.

Pomoc architekta w projektach wnętrz?

projekty wnętrzJest jednak pewien haczyk. Mianowicie trzeba wiedzieć gdzie szukać takich rzeczy i to w na tyle atrakcyjnych cenach aby nie przepłacać. Dlatego też wiele osób decyduje się na to, aby ktoś im w tym pomógł. Osoba z doświadczeniem niezbędnym przy urządzaniu wnętrz a także z pomysłem i kreatywnością. Jest nią naturalnie architekt wnętrz, który zawsze jest w stanie pomóc klientowi przy każdym zleceniu. Jednak aby być w pełni zadowolonym z jakości obsługi przez projektanta nie można liczyć na to, że on zrobi za nas wszystko. Aby mógł on zaproponować nam fachowo wykonane projekty wnętrz w Lublinie, potrzebna jest rozmowa na temat naszych oczekiwań. Bez tego nie będzie można mówić o takim pomieszczeniu, które spełniłoby nasze wymagania. Rozmawiać z architektem należy przede wszystkim spokojnie oraz fachowo. To, że ma on swój pomysł na nasze pomieszczenie jest czymś normalnym i nie powinno denerwować. Chyba, że jego aranżacja wnętrz bardzo mocno gryzie się z naszą wizją, bądź co gorsza architekt stara się narzucić swoją wolę. Przypadki te są pojedyncze, jednak trzeba je brać pod uwagę.

projekty wnętrzNależy także powiedzieć do czego służyć będzie pomieszczenie – salon z jadalnią a może sypialnia? Dodatkowo należy wyjaśnić w jakich kolorach wnętrz czujemy się najlepiej. One sprawiają, że czujemy się najlepiej i wypoczywamy. Dom powinien być swego rodzaju oazą i miejscem wyciszenia. Dodatkowo powinien być funkcjonalny o czym zarówno my jak i projektant nie możemy zapomnieć. Pracownia aranżacji wnętrz u której zamówiony zostanie projekt zapewne zrobi wszystko, aby dopasować wnętrze do naszych wymagań. Dodatkowo jako klienci musimy być informowani na bieżąco o wykonanej symulacji a także nadzorować i konsultować projektowanie wnętrz. Oddanie wszystkiego w obce ręce jest nietaktem. Reklamacje później zgłoszone będą bezzasadne. Wiele osób liczy się z tym, że remont męczy i jest czasochłonny a co gorsza zabiera czas wolny. Jednak aby móc cieszyć się pięknymi pomieszczeniami, które zachwycać będą znajomych i rodzinę trzeba włożyć w to odpowiednio dużo siły.

Jeśli tylko tak się stanie efekt przerośnie najśmielsze oczekiwania. Należy jednak pamiętać o zasadach rozmowy z architektem – konkretna, spokojna, rzeczowa, wyczerpująca. Warto także szukać odpowiedzi na nurtujące pytania.