Jak montuje się elewacje hpl?

Jak montuje się elewacje hpl?

6 maja 2022 Usługi 0
elewacje hpl

Elewacje, stworzone w oparciu o płyty kompozytowe, cieszą się obecnie coraz większą popularnością. Ogromny wpływ ma na to szereg różnych zalet, które związane są właśnie z wykorzystaniem takich elewacji. To właśnie płyty kompozytowe, najczęściej są wykorzystywane do tworzenia tak zwanych elewacji wentylowanych. Oczywiście, aby możliwe było odczucie wszystkich zalet, związanych z wykorzystaniem takich właśnie elewacji, bardzo ważne jest ich właściwe zamontowanie.

Montowanie elewacji hpl

elewacje hplTylko prawidłowy i błyskawiczny montaż płyt elewacyjnych hpl jest gwarancją tego, że dane elewacje pozwolą na odczucie większości korzyści z nimi związanych. Dla prawidłowego funkcjonowania elewacji nazywanych wentylowanymi, bardzo ważne jest stworzenie tak zwanej podkonstrukcji aluminiowej. Obecnie raczej podczas montażu takich elewacji, nie stosuje się już konstrukcji drewnianych, ze względu na ryzyko występowania po pewnym czasie pewnych odchyleń od płaszczyzny. W przypadku jednak, gdy komuś zależy na takiej podkonstrukcji, należy pamiętać o właściwym zabezpieczeniu drewna przed wpływem wilgoci. Stosowanie takiej podkonstrukcji jest bardzo ważne, aby upewnić się, że pomiędzy ścianą budynku, a właściwą elewacja, jest odpowiednia ilość wolnej przestrzeni, w której będzie znajdowało się powietrze.

elewacjeWłaśnie to jest czynnikiem, który wpływa na skuteczność elewacji wentylowanych w ograniczaniu nagrzewaniu oraz wyziębieniu się różnych budynków. Przestrzeń ta nie powinna być mniejsza niż 20 mm. Innymi słowy, nigdy nie należy w przypadku takich elewacji przyklejać płyty HPL bezpośrednio do warstwy izolacji. Same płyty kompozytowe należy montować z użyciem dowolnego rodzaju nitów, czy też kleju. Kluczowe jest również odpowiednie dobranie rozmiaru takich właśnie płyt. Obecnie tymi najczęściej stosowanymi wymiarami płyt HPL są płyty o następujących wymiarach 2140 x 1060 mm, 2800 x 1300 mm, 2800 x 1854 mm, 2800 x 2040 mm, 3050 x 1300 mm, 4100 x 1300 mm, 4100 x 1854 mm i 5600 x 2040 mm. Warto pamiętać, że najlepiej montaż płyt kompozytowych zlecać jest profesjonalistom, którzy mają w tym duże doświadczenie.

Elewacje wentylowane mają wraz z biegiem czasu coraz większą popularność. Z całą pewnością wpływ na to fakt, że takie właśnie elewacje pozwalają na ograniczenie kosztów ogrzewania, czy też klimatyzacji budynków latem,. Aby możliwe było osiągnięcie wszystkich zalet płynących z wykorzystywania takich elewacji, ich stworzenie należy zlecić jedynie odpowiednio doświadczonym w swojej pracy profesjonalistom, którzy zrobią to zgodnie z zasadami.

Więcej na stronie www.altosystem.com.pl!