Gdzie może się przydać kompaktowa rozdzielnica?

Gdzie może się przydać kompaktowa rozdzielnica?

16 kwietnia 2022 Usługi 0
kompaktowa rozdzielnica

Planując rozpoczęcie inwestycji budowlanej, bardzo ważne jest zadbanie o bezproblemowe źródło zasilania. Dlatego właśnie na placach budowy bardzo często wykorzystywane są rozdzielnice budowlane. Należy jednak pamiętać o tym, że czasem sporym utrudnieniem w ich stosowaniu mogą być duże rozmiary. Na szczęście jednak na rynku można znaleźć już pełno funkcjonalne sprzęty tego typu, które posiadają wszystkie funkcje.

Zastosowanie kompaktowej rozdzielnicy

kompaktowa rozdzielnicaPrzykładem może być mała rozdzielnica budowlana z licznikiem, która to swoją funkcjonalnością wcale nie odbiegają od rozdzielnic stacjonarnych, zajmujących jednak znacznie większe rozmiary. Urządzenia te, mimo kompaktowych rozmiarów wyróżniają się wzmocnioną konstrukcją, która jest bardzo ważna dla ich bezpiecznego wykorzystywania na placu budowy. Obudowa ta powinna spełniać oczywiście normy szczelności, takie jak IP44, aby mieć pewność, że dla kompaktowej rozdzielnicy żadnego zagrożenia nie będzie stanowiła ani wilgoć, ani bardzo wysokie zapylenie, typowe dla miejsca wykonywania różnych inwestycji. Bardzo dużym ułatwieniem, który powinny posiadać różnego rodzaju rozdzielnice budowlane o kompaktowych rozmiarach, jest uchwyt. Dzięki niemu, z jednej strony znacznie prostsze jest przenoszenie z miejsca na miejsce danej rozdzielnicy.

rozdzielnicaZ drugiej strony, korzystając z takiego uchwytu, taką rozdzielnicę można bez większych problemów zawiesić na ścianie, tak, aby zajmowała ona jeszcze mniej cennego miejsca. W kwestii szczelności obudowy danej rozdzielnicy bardzo ważne jest, by również jej gniazda były zabezpieczone. Są one uszczelniane za pomocą specjalnych wieczek, które chronią je w momencie, gdy do danej rozdzielnicy nie jest podłączony żaden sprzęt. Pomimo mniejszych rozmiarów takiego sprzętu, należy od niego oczekiwać odpowiednio dużej mocy, wystarczającej do zasilania każdego sprzętu budowlanego. Moc, którą osiągają kompaktowe, dobrej klasy rozdzielnice budowlane może więc dochodzić do nawet 3680 W. Ze względu na bezpieczeństwo na placu budowy bardzo ważne jest, by wykorzystywane rozdzielnice posiadały przełącznik, który umożliwiałby szybkie i natychmiastowe odcięcie zasilania, co jest kluczowe w przypadku wystąpienia sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu.

Wykorzystywanie sprzętów budowlanych wymaga zapewniania im odpowiednich ilości energii. Aby było to możliwe, warto korzystać z rozdzielnic, które dostępne są obecnie w wielu różnych wersjach. Część z nich zajmuje wyjątkowo kompaktowe rozmiary, co pozwala na ich wykorzystywanie nawet w miejscach, gdzie ilość wolnej przestrzeni jest znacznie ograniczona.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.partnersite.eu!