Ekologiczne zbiorniki na deszczówkę

Ekologiczne zbiorniki na deszczówkę

28 stycznia 2019 Ogród 0
zbiorniki na deszczówkę

Okres wiosenno letni to czas w którym zaczynamy intensywnie podlewać nasze rośliny ogrodowe. Coraz więcej osób decyduje się na wykorzystywanie wody deszczowej. W dużej mierze spowodowane jest to coraz większą świadomością ekologiczną i trybem życia „zero waste”. Deszczówka jest bardzo łatwa w magazynowaniu i ma bardzo dobry wpływ na wzrost orz rozwój roślin.

Zbiorniki z plastiku

zbiorniki na deszczówkę Zatem jaki jest najlepszy sposób na gromadzenie wody deszczowej? Wykorzystywanie tak zwanej deszczówki do nawadniania roślinności znajdującej się w ogrodach ma bez wątpienia kilka zalet. Główną i najważniejszą zaletą jest to że jest darmowa. Dzięki czemu wykorzystując ją do podlewania jesteśmy w stanie zaoszczędzić na rachunkach za zużycie wody. Idealnym narzędziem do zbierania oraz magazynowania wody deszczowej są zbiorniki na deszczówkę z polietylenu. Kolejną zaletą wody deszczowej jest jej skład, jest bardzo miękka nie zawiera chlory który jest bardzo częstym składnikiem wody znajdującej się w kranach. W tego typu płynie nie znajdziemy również magnezu oraz potasu. Dostępne na rynku zbiorniki dostępne są w bardzo wielu rozmiarach oraz kształtach. Dzięki czemu każdy klient może kupić rozwiązanie idealne do swoich potrzeb. Aby zbiornik w 100% spełniał swoje zadanie należy ustawić go w odpowiednim miejscu.

zbiorniki na deszczówkę Główną rolą zasobnika na wodę deszczową jest zbieranie całej wody ociekającej po każdym rodzaju dachu spływającej do rynna, która bezpośrednio transportuje taką wodę zlokalizowanego w pobliżu zbiornika. Obecnie sprzedawane zbiorniki na deszczówkę z polietylenu powinny posiadać specjalne zabezpieczenia chroniące je przed otwarciem przez dzieci. Polietylen jest tak chętnie wybierany, ponieważ jest to materiał bardzo wytrzymały i odporny na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne takie jak korozja oraz warunki atmosferyczne. Dzięki rozwojowi dzisiejszej technologi coraz bardziej możliwe jest wytwarzanie zbiorników, które będą tworzyły dodatkową ozdobę ogrodu. Jeśli zdecydujemy się na wybór dużego zbiornika ważne jest żeby posiadał specjalny kranik. Ułatwi nam to dostęp do zmagazynowanej w zbiorniku wody. Reasumując zbiorniki na deszczówkę z polietylenu są idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie ekologiczny oraz oszczędny tryb życia.

Dzięki wodzie deszczowej w bardzo wielu przypadkach jesteśmy w 100% zrezygnować z podlewania ogrodu wodą dostarczaną przez wodociągi. Według wielu ogrodników oraz specjalistów z dziedziny ekologi zaleca inwestycję w tego typu zbiornik dzięki, któremu w widoczny sposób możemy poprawić sytuację ekosystemu panującego w naszym ogrodzie.