Dekoracyjne zawory termostatyczne do grzejników

Dekoracyjne zawory termostatyczne do grzejników

31 stycznia 2019 Dom 0
zawory varioterm

Podejmując decyzję o tym, że nasz dom będzie ogrzewany za pomocą ogrzewania centralnego warto pamiętać o doborze rodzaju grzejników oraz całego osprzętu. Na rynku aktualnie dostępnych jest wiele kaloryferów posiadających dekoracyjny wygląd, ale również pozostały te standardowe cieszące się największym zainteresowaniem.

Zawory w różnych kolorach

zawory variotermWybór nietypowego grzejnika od razu określa nam w jakim stylu musi zostać urządzone wnętrze, jednak nawet najmniejsze detale są w stanie zaburzyć spójność. Właśnie dlatego producenci wprowadzili do swoich ofert dekoracyjne zawory w różnych kolorach i wykończeniu, by istniała możliwość dopasowania ich do kolorystyki grzejnika i pomieszczenia. Zestawy termostatyczne składają się z rurki zanurzeniowej oraz nowoczesnego zaworu dedykowane do montażu wraz z grzejnikami dekoracyjnymi. Posiadają instalację jednootworową, która pozostawia drugi otwór grzejnika do dowolnego zagospodarowania, na przykład podłączenia termostatów utrzymujących stałą temperaturę. Na tle wszystkich produktów najbardziej wyróżnia się zawór varioterm, dzięki estetycznemu wyglądowi oraz szerokiej gamie barw, co pozwala dopasować go do każdego wnętrza. Warto wspomnieć, że dostępne są modele matowe oraz w połysku, które w połączeniu z grzejnikami dekoracyjnymi pozwolą otrzymać świetny efekt. W zależności od rodzaju instalacji dostępne są zawory prawo oraz lewostronne.

zawory variotermPoprawny montaż wymaga dużej dokładności oraz właściwego wyposażenia, między innymi w złączki czy gwinty, które nie znajdują się w zestawach. Dużą zaletą poza ich estetycznym wyglądem jest możliwość przełączenia na ogrzewanie elektryczne jeżeli zostało ono podłączone do grzejnika. Teraz już nie tylko grzejniki współgrają ze stylem wykończenia. Takie nietypowe zawory stają się dekoracją każdego pomieszczenia, ponieważ ich kolorystyczne dopasowanie do wystroju wnętrz jest bardzo istotne w nowoczesnych domach. Dodatkowo solidne wykonanie gwarantuje brak awarii, które mogłyby zniszczyć coś, nad czym tak długo pracowaliśmy. Dekoracyjne grzejniki dostępne są na rynku już od dłuższego czasu, i coraz częściej są wybierane zamiast tych tradycyjnych wzorów. Znajdują zastosowanie zarówno w łazienkach, jak i kuchniach czy salonach.

Wprowadzenie do ofert producentów zaworów termostatycznych o eleganckim wyglądzie i różnorodnej kolorystyce pozwala zadbać o spójny wygląd całego wnętrza, nadając mu charakter i nowoczesne wykończenie. Armatura grzejnikowa jest niezwykle istotna, oferuje wiele komfortowych rozwiązań, które po długim czasie wreszcie idą w parze z estetycznym wyglądem.