Domy kanadyjski, a wybór technologi budowy domu

Domy kanadyjski, a wybór technologi budowy domu

22 października 2016 Dom 0
domy kanadyjskie

Rozwój budownictwa deweloperskiego, a co za tym idzie rosnące koszty kupna mieszkania. Obecnie szacuje się, że kupno trzypokojowego mieszkania dla przykładu w Katowicach to koszt porównywalny z budowa przeciętnego domu, na przedmieściach. Fakt ten sprawia, że coraz częściej zamiast inwestować w mieszkanie deweloperskie, którego standard będzie niższy niż domu jednorodzinnego, Polacy decydują się na zakup działki poza miastem i budowę własnego domu.

Domy kanadyjskie – potrzebujemy fachowców

domy kanadyjskieZjawisko to dotyczy praktycznie całej polski, tak Kujaw, Wielkopolski, Małopolski jak i Śląska. Podjęcie decyzji o budowie domu związane jest jednocześnie z wyborem technologii w której dany projekt ma zostać zrealizowany. Zwykle liczą się przy dokonywaniu wybory dwa czynniki – koszt budowy i czas budowy. Kwestia kosztów związanych z budowa domu jest trudna do oszacowania, poza kosztami materiałów potrzebnych do budowy należy także uwzględnić honorarium wykonawców, które zasadniczo może być bardzo różne nawet w obrębie domów stawianych w tej samej technologii. Zważywszy, że koszt trzeba by szacować indywidualnie dla każdego domu, kwestia związana z ceną budowy zostanie tu pominięta. domy kanadyjskiePrzejdźmy zatem do drugiego z wspomnianych czynników, mianowicie czasy realizacji projektu. Najszybciej powstają domy z prefabrykatów betonowych. Ta technologia polega niejako na składaniu domu z gotowych elementów, co pozwala zakończyć prace na przestrzeni 10 do 12 tygodni. Obecnie jest to najszybszy sposób na zbudowanie domu, zgodnie z praktycznie każdym projektem. Innym rozwiązaniem umożliwiającym postawienie domu w okresie około trzech miesięcy są domy kanadyjskie. Domy te buduje się przy wykorzystaniu drewnianej konstrukcji szkieletowej, gdzie pozostała przestrzeń wypełnia się materiałem termoizolacyjnym. Czas w jakim powstają sprawdzone domy kanadyjskie śląskie sprawia, że do ich wykonania potrzebna jest wyspecjalizowana ekipa budowlana. W podobnym przedziale czasowym możliwe do wykonania są także domy drewniane z bali. Domy drewniane w wykonywane w tej technologii stawia się mniej więcej 3-4 miesiące i także w tym wypadku by dom był w pełni funkcjonalny, konieczne jest profesjonalne wykonanie go.

Przy czym zaznaczyć należy do domu drewniane najczęściej buduje się w punktach rekreacyjnych, stanowiących ośrodki rekreacyjne. Nie mniej także i ta technologia budowlana jak najbardziej znajduje zastosowanie w domach jednorodzinnych. Co więcej domy drewniane charakteryzują się także dobrymi parametrami cieplnymi, dzięki czemu okazują się ekonomiczne w eksploatacji.