Dlaczego warto wybrać plisy zamiast tradycyjnej rolety?

Dlaczego warto wybrać plisy zamiast tradycyjnej rolety?

31 marca 2018 Wystrój wnętrz 0
plisy dachowe

Szeroki asortyment, który oferują producenci rolet, sprawia, że czasami ciężko nam się zdecydować na konkretne rozwiązanie do naszego domu. Wszystkie rolety mają bowiem swoje wady – rolety rzymskie wyglądają niebywale atrakcyjnie i nadają wnętrzu wyjątkowego klimatu, rolety dzień noc pozwalają całkowicie zaciemnić pomieszczenie, więc idealnie sprawdzają się w sypialni.

Plisy są popularne

plisy dachoweZ kolei rolety antywłamaniowe cenione są ze względu na swoje właściwości wynikające oczywiście z nazwy. Oprócz tego dochodzą jeszcze rolety austriackie, kasetowe, a także plisy. Która z opcji jest najlepsza? Wybór będzie oczywiście subiektywny, jednak obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się plisy dachowe na sprzedaż. W doskonały sposób mogą one bowiem zastępować firanki oraz zasłonki, a przy tym są o wiele bardziej funkcjonalne. Nie dość, że dzięki nim można zaciemnić pomieszczenie, to dodatkowo są doskonałą dekoracją pokoju. Plisy to trzy podstawowe elementy – tkanina, odpowiednie profile oraz prowadnice. Prowadnice montowane są na listwach przyokiennych, ale możemy zrobić to na różne sposoby – wszystko zależy od naszych potrzeb oraz od efektów, jakie chcemy uzyskać. Jedną z możliwości jest założenie prowadnic pionowo. Wówczas profile z tkaniną będą przesuwały się w górę i w dół. Jeżeli zaś zamontujemy prowadnice poziomo, wtedy i profile będą się przesuwać w tę stronę. Jak widać to interesujące możliwości aranżacyjne.

plisy dachoweSama tkanina wykorzystywana w plisach jest wykonana z poliestru, zaprasowana w harmonijkę. Producenci oferują tkaniny transparentne, kolorowe, jak i zaciemniające. W dodatku można dobierać dodatkowe funkcje, na przykład wybrać tkaninę, która jest dostosowana do wilgotnych pomieszczeń, a więc idealnie sprawdzi się w kuchni lub w łazience, inna tkanina zaś będzie miała dodatkową powłokę, za pomocą której możliwa jest regulacja ilości odbijanego ciepła. W sprzedaży są plisy oparte o tkaniny niepalne i wiele, wiele innych. Jak widać, wybór jest naprawdę szeroki. Ale nie jedyny – kolejny, to rodzaj sposobu obsługi. Od nas zależy, czy wybierzemy plisy ze sznureczkami, czy z uchwytami, ale istnieje też możliwość obsługi automatycznej, za pomocą pilota. Jak widać, każdy może dobrać rozwiązanie idealne dla własnych potrzeb.

Zaletą plis jest to, że mogą być stosowane nie tylko w tradycyjnych oknach oraz w oknach dachowych, ale także w oknach o dowolnym, nawet najbardziej nietypowym kształcie. Z kolei możliwość zamontowania dwóch tkanin na jednej prowadnicy sprawia, że w prosty sposób możemy stworzyć system dzień-noc.