Czym różni się sprzątanie przemysłowe od zwykłego?

Czym różni się sprzątanie przemysłowe od zwykłego?

17 maja 2018 Usługi 0
sprzątanie hal

Każdy z nas wie, jak wygląda sprzątanie domu czy mieszkania. Trzeba zamiatać, odkurzać, prać, zmywać. Wykorzystuje się tu środki czystości dostępne w każdym sklepie oraz standardowe urządzenia AGD, takie jak odkurzacze, myjki, mopy parowe i inne. Sprzątanie nie należy to najprzyjemniejszych czynności, ale jest to coś, co trzeba regularnie wykonywać.

Sprzątanie hal zajmuje sporo czasu

sprzątanie hal Nie inaczej rzecz wygląda z konstrukcjami przemysłowymi. Magazyny, hale fabryczne, czy inne również powinny być zadbane, głównie ze względów bezpieczeństwa. Zardzewiałe ściany z blachy będą niestabilne, a brudne szyby nie zagwarantują dobrej jakości oświetlenia. Czym zatem różni się sprzątanie hal w Warszawie od zwykłego sprzątania w domu? Przede wszystkim różna jest wielkość pomieszczeń. Hala jest często jednym, wielkim pomieszczeniem, a w domu mamy kilka pokojów. Hala jest także o wiele wyższa niż standardowy sufit, zatem potrzebne są podnośniki czy zwyżki, dzięki którym możliwe będzie dotarcie na szczyt konstrukcji. Widać tu zatem kolejną różnicę, czyli potrzebę posiadania specjalistycznego sprzętu, bo w domu nie jest on potrzebny. Podnośniki koszowe pozwalają dostać się na dach hali, by usunąć z niego śnieg i lód, dzięki nim można umyć wyższe partie konstrukcji.

sprzątanie hal Przy budowie hali wykorzystywane są głównie takie materiały, jak beton, żywica, metal. Wymagają one innego traktowania jak drewno, czy szkło obecne w domu. Często podczas sprzątania wykonywana jest również renowacja lub zabezpieczenie materiału. Posadzki przemysłowe są zaprojektowane tak, by znosić duże obciążenia, zarysowania i drgania, ale co jakiś czas trzeba wypełnić szczeliny materiałem, czy też ponownie je oszlifować. Hale są wykonywane standardowo z płyty stalowej, która teoretycznie nie powinna rdzewieć, ale w praktyce musi być konserwowana. Po myciu można zabrać się za nakładanie środka przeciwdziałającemu korozji. Przy czyszczeniu przemysłowym wykorzystuje się silniejsze środki myjące, silniejsze strumienie wody lub pary, czy ostrzejsze szczotki. W domu byłaby obawa zniszczenia mebli, czy parkietu, ale zabrudzenia przemysłowe wymagają specjalnego traktowania. Ostatnią różnicą w sprzątaniu jest ilość firm zajmujących się tym tematem.

Firm sprzątających domy, bloki oraz biura jest o wiele więcej, niż tych, specjalizujących się w czyszczeniu przemysłowym. W dużym mieście na pewno znajdą się polecani specjaliści, ale w mniejszych miejscowościach może być z tym problem. Dobrze jest się z tym tematem zapoznać wcześniej, by wybrać najlepszych speców.