Czy warto zdecydować się na wynajem kontenera na gruz?

Czy warto zdecydować się na wynajem kontenera na gruz?

8 lipca 2017 Usługi 0
kontenery

Wrocław to jedno z tych miast, które prężnie się rozwija, o czym świadczą wciąż nowe inwestycje budowlane widoczne na każdym kroku. Firmy budowlane, oprócz profesjonalnego wypełnienia swojego podstawowego zadania, jakim jest budowa konkretnego budynku, powinny zadbać także o to, aby teren po budowie pozostawić w czystym stanie.

Korzyści składowania gruzu w kontenerze

kontener na gruzNowi lokatorzy nie chcą przecież natknąć się na folie, kartony czy tektury, gruz, worki po cemencie i opakowania po innych materiałach budowlanych, dlatego też to w gestii firm budowlanych należy zadbanie o odpowiednie kontenery na odpady. Wśród pojemników o konkretnym przeznaczeniu znaleźć można między innymi wrocławski kontener na gruz. Gruz to materiał, który nadaje się do recyklingu, dlatego jego właściwe składowanie może przynieść wiele korzyści. Zebrany gruz może być z powodzeniem użyty ponownie, na przykład do wykonania podbudowy drogi lub chodnika, do zasypywania dziur, do wyrównania terenu, czy też do budowy fundamentów lub tworzenia mieszanek betonowych i asfaltowych. Taki recykling w prosty sposób zapobiega niepotrzebnemu zużywaniu surowców naturalnych, a dodatkową zaletą dla firm budowlanych jest zdecydowane ograniczenie kosztów, jakie mogłyby ponieść, wykorzystując świeżo wydobywany surowiec.

konteneryZ pewnością istotny będzie także czas realizacji usługi – jeśli potrzebujemy kontenera „od razu”, bez wątpienia nie zachwyci nas oczekiwanie na pojemnik przez kilka dni. Wybierzmy więc firmę gospodarowania odpadami, która proponuje dostarczenie kontenera już w kilka godzin po nawiązaniu umowy. Do nas jednak będzie należało zapewnienie ciężarówce z kontenerem odpowiedniego dojazdu na plac budowy. Musimy usunąć wszelkie znajdujące się tam przeszkody, które uniemożliwiłyby postawienie pojemnika. Weźmy pod uwagę wielkość wybranego kontenera – w zależności od ilości gruzu, jaki przewidujemy w nim umieścić, wybrać możemy wrocławski kontener na gruz o pojemności od 1,3 m3 do 36 m3. Te największe zbiorniki posiadają ładowność nawet 12 ton. Dla ułatwienia załadunku i rozładunku niektóre pojemniki wyposażone są w otwierane drzwiczki. Wśród proponowanych pojemników znajdziemy też takie z zamykaną klapą, co zapobiegnie wrzucaniu przypadkowych śmieci przez osoby przechodzące akurat w pobliżu.

Jeżeli interesuje nas koszt wynajmu kontenera, pamiętajmy o tym, że należy uwzględnić nie tylko cenę zbiornika, ale także koszty eksploatacyjne pojazdu, który go dostarcza na miejsce docelowe, a następnie odbiera w celu przewiezienia gruzu do zakładów recyklingowych.