Czy warto zamówić flagę firmową?

Czy warto zamówić flagę firmową?

13 listopada 2023 Firma 0
flaga firmowa

Przestrzenne nośniki reklamy cały czas odgrywają znaczną rolę w działaniach marketingowych. Jednym ze sposobów na promowanie przedsiębiorstwa jest zamówienie flag firmowych. Są one dostępne w wielu różnych wariantach – od flag wciąganych na maszt, po windery wyposażone we własne stojaki. Na fladze można umieścić jedno- lub dwustronny nadruk wykonany jedną z technik druku wielkoformatowego.

Flagi firmowe – wszystko co musisz wiedzieć!

flagi firmoweWyższe flagi są lepiej widoczne i ich wpływ na działania marketingowe jest wyraźniejszy, ale wówczas trzeba liczyć się z wyższym kosztem. Na wygląd flagi wypływają przede wszystkim dwa czynniki – jej kształt oraz wydruk. Kształt flagi może być prostokątny, zaokrąglony lub ścięty. Wybór powinien być uzależniony od wybranego archetypu marki oraz analizy marketingowej. Wydruk na fladze, który prezentuje logo firmy, powinien dobrze się prezentować w pomieszczeniach oraz w pełnym słońcu. Na jakość wydruku mają wpływ głównie parametry urządzenia drukującego, rodzaj zastosowanej farby oraz typ materiału. Najczęściej drukuje się flagi firmowe na tkaninach syntetycznych. Zmniejsza to koszt produkcji materiałów marketingowych.

flaga firmowa Zamawiając flagę, którą można wciągać na maszt, można zdecydować się na układ poziomy lub pionowy. Nowoczesne flagi firmowe to częsty widok podczas branżowych eventów. Stoisko opatrzone flagami od razu informuje o tym, kto je prowadzi. Pozwala to lepiej budować świadomość marki oraz pozytywny wizerunek firmy. Maszty do flag firmowych wykonuje się z włókna szklanego, które wyróżnia się trwałością oraz elastycznością. Chcąc ustawić flagi na zewnątrz, trzeba sprawdzić, jaka jest odporność całej konstrukcji na wiatr. W przypadku większości wolnostojących flag z masztami będzie to wiatr wiejący z prędkością do 30 kilometrów na godzinę. Flaga z masztem o wysokości do trzech metrów waży mniej niż 2 kilogramy. Przed zakupem warto sprawdzić, czy podstawa masztu nadaje się do ustawienia na różnych powierzchniach. Flagi z firmowym logo można wykorzystywać wielokrotnie podczas różnych imprez oraz wydarzeń.

Każde przedsiębiorstwo, które chce promować się podczas branżowych eventów lub lokalnych wydarzeń, powinno zainwestować w firmowe flagi z własnym logo. Jest to element, który rzuca się w oczy i jest łatwy do rozpoznania. Możliwe jest także wyprodukowanie mniejszych flag na proporcach, a także dużych, które dobrze będą się prezentowały przed siedzibą firmy. Dobrze wykonana flaga jest w pełni odporna na działanie deszczu. Flagi wykonane z syntetycznego poliestru można prasować.