Czy warto kupić używany piec akumulacyjny?

Czy warto kupić używany piec akumulacyjny?

29 września 2017 Dom 0
grzejnik

Piece akumulacyjne to rozwiązanie, którym zaczyna się interesować coraz większa liczba Polaków. Wynika to z tego, że piece tego typu mają mniejszy pobór energii od innych grzejników akumulacyjnych, dzięki czemu właściciel mieszkania otrzymuje tym samym niższe rachunki.

Koszty związane z piecami akumulacyjnymi

grzejnikJednocześnie jednak grzejniki tego typu zarówno te statyczne jak i dynamiczne (te zwłaszcza) mają ceny znacząco wyższe niż w przypadku innych dostępnych na rynku grzejników elektrycznych. Dla wielu osób wysoka cena może być tu sporym problemem, dlatego warto rozważyć rozwiązanie jakim jest używany piec akumulacyjny. Ceny za modele używana są znacząco niższe i tak dla przykładu podczas, gdy za nowy grzejnik akumulacyjny w wersji dynamicznej i to o niskiej mocy będziemy zmuszeni zapłacić jakieś 1,7 złotych to za taki sam używany zapłacimy około 800 złotych. Jakby nie patrzeć różnica jest duża, a jeśli liczba planowanych pieców jest spora to oszczędność będzie naprawdę odczuwalna. Należy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że zakup używanego sprzętu to zawsze pewne ryzyko, czego trzeba być świadomym. Jak zatem kupować używane piece akumulacyjne by na tym nie stracić i by rzeczywiście było to dla nas opłacalne?

grzejnikPo pierwsze wbrew temu co by się mogło wydawać bezpieczniejszą opcją jest wybór sklepu zajmującego się sprzedażą używanego sprzętu tego typu niż kupno od indywidualnego sprzedawcy. Jest to podyktowane tym, że większość taki sklepów daje jednak gwarancje na zakupione produkty, a co za tym idzie mamy pewność odnośnie tego, że przynajmniej przez jakiś czas będą one działać bezawaryjnie, a jeśli pojawią się jakieś problemy to że zostaną one rozwiązane przez firmę nie obarczają nas przy tym dodatkowymi kosztami. Niemniej nie wszystkie firmy dają gwarancje i dbają o odpowiedniej jakości sprzęt. Dlatego sprawdźmy skąd pochodzą produkty, jakich są one producentów, ile maja lat a także co równie ważne jaką opinie ma sama firma zajmująca się ich sprzedażą. Dzięki temu łatwiej będzie nam wybrać ofertę na której się nie zawiedziemy. Warto brać pod uwagę produkty pochodzą np z Niemiec czy innych krajów Beneluksu, ponieważ produkty przeznaczone na tamtejsze rynku odznaczają się zwykle lepszą jakością niż nasze regionalne.

W związku z czym w ramach podsumowania można powiedzieć, że dobrze przemyślany zakup używanych pieców akumulacyjnych może się naprawdę opłacać i dla większości osób będzie on słusznym wyborem. Pamiętajmy jednak o tym by na wybór używanego produkty jak i jego sprzedawcy poświecić odpowiednio dużo czasu.