Zwalczanie kretów – siatka na krety

Zwalczanie kretów – siatka na krety

27 kwietnia 2016 Ogród 0
siatka na krety

W dzisiejszych czasach ludzie wykazują się naprawdę dużą kreatywnością.. Tak więc zgodnie z rosnącym zapotrzebowaniem ludzi na różnego typu środki odstraszające na szkodniki, które bytują w ogrodach, ktoś wpadł na pomysł, aby założyć firmę zwalczającą zawodowo szkodniki. Jednak szybko pojawiły się odłamy i co raz więcej firm zajmuje się jednym ze szkodników.

Siatka na krety – element trawnika

siatka na kretyNajczęściej występującą formą jest firma zwalczająca krety. Oczywiście korzystają oni z naprawdę różnych sposobów. I tak naprawdę jak wiele jest tego rodzaju firm, tak wiele sposobów na to jak pozbyć się kretów. Sprawdziłam na własnym ogrodzie jak działają tego typu firmy, mimo tego, że jestem dość dobrze zabezpieczona przed szkodnikami. Siejąc trawnik pamiętałam o tym, że powinna zostać zastosowana siatka na krety. Zleciłam odstraszanie kretów w dwóch najbliższych mojego domu firmach. Najpierw przyjechał pan, który stosował specjalnego rodzaju odstraszacz kretów. Różnił się on od tego, który można kupić w sklepach mocą i zasięgiem. Rzekoma skuteczność to ok 80%. Zobaczymy za kilka dni ile kretów zniknęło. Druga firma zaproponowała użycie pułapek, rozstawiła je w odpowiednich miejscach i zaproponowała termin, kiedy przyjadą i pozbierają pułapki.

Tak naprawdę, mogłam to wszystko zastosować sama, kupując podobne gadżety w sklepie ogrodniczym. Tak zrobiłam przy trawniku i zastosowanie znalazła siatka na krety. Proponuję dobrze się zastanowić przez zleceniem firmie zwalczania kretów.