Zalety stylowych żyrandoli kryształowych

Zalety stylowych żyrandoli kryształowych

29 lipca 2023 Bez kategorii 0
żyrandole kryształowe pałacowe

Prestiż i poczucie luksusu to nie jedyne zalety, jakie mają kryształowe żyrandole. Od zawsze kojarzą się z bogactwem i luksusem, a często nawet dzisiaj ich cena potrafi przyprawić o zawrót głowy. Waga nawet małego żyrandola kryształowego może wynosić kilka kilogramów. Na jednym żyrandolu może znaleźć się kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt żarówek.

Ekskluzywne żyrandole do wnętrz

stylowe żyrandole kryształowe pałacoweŻyrandole dostarczane są rozłożone i wymagają samodzielnego montażu – dzięki temu nie niszczą się w trakcie transportu. Trzeba też zająć się podłączeniem tego źródła światła do instalacji elektrycznej. W prestiżowych wnętrzach reprezentacyjnych, salach bankietowych i holach drogich hoteli zobaczyć można olśniewające żyrandole kryształowe, które składają się z setek elementów. Żyrandol kryształowy może stanowić ogólne lub dekoracyjne źródło światła. Standardem jest wyposażanie żyrandoli kryształowych w standardowe gwinty E14. Można w nie wkręcić zarówno tradycyjne żarówki żarnikowe, jak i LEDowe. Dostępnych jest wiele sposobów wykończenia. Żyrandol należy podłączyć do instalacji elektrycznej o parametrach 230V/50Hz. Warto zwrócić uwagę na maksymalną moc pojedynczej żarówki, która przeważnie nie przekracza 40W przy małym gwincie.

żyrandole kryształowe pałacoweDobór odpowiednich żarówek ma ogromne znaczenie na stworzonego nastroju. Obecnie stylowe żyrandole kryształowe pałacowe można kupić w specjalistycznych sklepach z oświetleniem oraz bezpośrednio od producentów. Żarówki w żyrandolach mogą być widoczne lub schowane pod osłoną. Do produkcji żyrandoli kryształowych używa się także metalu, szkła i tworzyw sztucznych. Pałacowe żyrandole kryształowe będą wyglądały najlepiej w wysokich pomieszczeniach. Koszt zakupu luksusowego żyrandola pałacowego może przekroczyć nawet sto tysięcy złotych. W przypadku żyrandoli posiadających kilkadziesiąt miejsc na żarówki, stosowanie źródeł światła wykonanych w technologii LED jest niezbędne, żeby ograniczyć koszty. Żyrandole pałacowe dostępne są w różnych kolorach, chociaż większość z nich utrzymana jest w podobnym stylu.

Niektóre żyrandole pochodzące od znanych firm mogą znacznie podnieść prestiż danej lokalizacji. To nie tylko źródło światła, ale też wizytówka danego miejsca, dlatego właściciele hoteli i luksusowych sal bankietowych często decydują się na tak kosztowną inwestycję. Kryształy użyte do stworzenia żyrandola poprawiają jego wygląd, sprawiając, że światło odbija się od nich, tworząc ciekawą kompozycję. Dostępne są żyrandole, których wysokość może sięgać nawet kilku metrów. W domu można powiesić miniaturową wersję takiego żyrandola.