Zalety nowoczesnego szamba plastikowego

Zalety nowoczesnego szamba plastikowego

5 lipca 2016 Przemysł 0
Nowoczesne szambo plastikowe

W wielu osiedlach domków jednorodzinnych położonych pod miastami nie ma jeszcze podłączonych sieci kanalizacyjnej. W związku z tym konieczne jest znalezienie innych rozwiązań. Zwykle wiele osób decyduje się na budowę szamba.

Nowoczesne szambo plastikowe dobrze zabezpieczone

Nowoczesne szambo plastikowe Niestety szambo z betonowych kręgów jest bardzo problematyczne bowiem, konieczne jest jego betonowanie, wykopywania dołu, a nie zawsze uda się zrobić to poprawnie i niekiedy okazuje się ze zbiornik jest nieszczelny. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest nowoczesne szambo plastikowe wykonane z żywic poliestrowych i zbrojone za pomocą włókna szklanego. Dzięki temu mamy stuprocentową pewność, że jest zbiornik szczelny i nie zanieczyszczamy gleby, co z pewnością jest przyjazne dla środowiska. Ponad to jeżeli stwierdziliśmy, że przydomowa oczyszczalnia ścieków jest nam zbędna, to odprowadzając nieczystości do gleby zanieczyszczamy wody gruntowe które pobieramy do użytku codziennego i picia. Kolejną zaletą plastikowego szamba jest to, że nie wymaga ono betonowania w związku z tym, jego osadzenie w wodzie sprowadza się tylko i wyłącznie do wykopania dołu. Materiał zastosowany do ich produkcji daje gwarancję długoletniej żywotności. Dużym plusem jakim posiada szambo plastikowe jest jego nieduża masa.

Dzięki czemu jego transport jest znacznie łatwiejszy i oczywiście tańszy, również koszta eksploatacji są niższe. Wśród tylu zalet pewnością nie będziemy żałować naszej decyzji odnośnie zakupu plastikowego szamba jako element domowej kanalizacji.