Zadaszenia balkonowe z płyty poliwęglanowej

Zadaszenia balkonowe z płyty poliwęglanowej

14 lipca 2018 Materiały budowlane 0
płyty poliwęglanowe komorowe

Obecnie nie buduje się już obiektów mieszkalnych bez balkonów. Stanowią one integralną część każdego mieszkania. Niektórzy właściciele mieszkań decydują się nawet na profesjonalne zaprojektowanie takiego balkonu, tworząc tam dodatkową przestrzeń służącą do wypoczynku i przyjemnego spędzania wolnego czasu.

Płyty poliwęglanowe chronią przed UV

płyty poliwęglanowe komoroweJednakże czasami ograniczeniem dla tego przebywania na balkonie są intensywne promienie słoneczne. Długotrwałe narażenie się na promienie może doprowadzić do bólów głowy i do ogólnego zmęczenia, dlatego lepiej tego unikać. Jednakże czy oznacza to, że mamy ograniczyć czas przebywania na balkonie? Na szczęście są inne rozwiązania, wystarczy po prostu zadbać o odpowiednie zadaszenie. Chcemy chronić się przed promieniowaniem UV, ale jednocześnie chcemy, aby światło docierało na nasz balkon. Jaki zatem materiał najlepiej jest zastosować? Największym zaufaniem cieszy się płyta poliwęglanowa komorowa, która charakteryzuje się szeregiem zalet. Można wymieniać je po kolei. Jako zadaszenie balkonowe sprawdza się najlepiej właśnie z tego powodu, że ma bardzo dobrą przezroczystość – podobną do szkła. Chyba że zdecydujemy się na płytę pomalowaną na jakiś konkretny kolor. To także ciekawa propozycja, ponieważ dzięki temu możemy dostosować zadaszenie do koloru elewacji budynku.

płyty poliwęglanowe komoroweCałość będzie robiła więc spójne wrażenie. W obu przypadkach płyty poliwęglanowe komorowe chronią przez promieniowaniem UV, co jest ich zdecydowaną przewagą nad szkłem. O czym jeszcze warto wspomnieć, jeśli chodzi o poliwęglan komorowy? Jest on łatwy w obróbce – i to dwoma metodami, na zimno oraz na ciepło. To sprawia, że mamy wiele możliwości jeśli chodzi o uzyskanie dowolnego kształtu płyty. Dzięki temu zadaszenia balkonowe nie muszą być tylko proste. Mogą być łukowe, zaokrąglone czy faliste. Mogą też posiadać inny, dowolny, fantazyjny kształt. Każdy może więc bez problemu wybrać takie zadaszenie balkonowe, które najbardziej spełnia jego oczekiwana pod względem estetycznym. Bo pod względem technicznym – tutaj nikt nie ma wątpliwości. Parametry techniczne płyty poliwęglanowej komorowej to nie wymysł producentów, a po prostu fakty, potwierdzone wielokrotnymi testami oraz próbami, na przykład wytrzymałości.

Zadaszenie balkonowe z poliwęglanu komorowego będzie naprawdę trwałe – raz zamontowane posłuży nam przez długie lata i nigdy nie pojawi się konieczność wymiany. Jeżeli zależy nam na jednorazowej, ale naprawdę dobrej inwestycji – to właśnie zadaszenie z poliwęglanu jest tym idealnym rozwiązaniem dla nas.