Wymiana drewnianych drzwi

Wymiana drewnianych drzwi

19 grudnia 2019 Dom 0

Osoby, które decydują się nie wymianę drzwi muszą się do tego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy cała konstrukcja musi zostać usunięta razem z ościeżnicą, czy może wystarczy tylko kupić nowe skrzydło. W tym wypadku trzeba zdać się na własny gust i przede wszystkim estetykę.

Montaż drzwi wewnętrznych

Obecnie w sklepach branżowych bez problemu można kupić różnego rodzaju drzwi, które dostępne są w całych zestawach lub pojedynczo. Niektóre firmy wykonują je również na zamówienie, co bardzo ułatwia sprawę. Co więcej, posiada się wtedy oryginalny produkt, który może być wykonany nawet na podstawie indywidualnego projektu klienta. Bez problemu można kupić drewniane drzwi w warmińsko-mazurskim, nawet będąc w drugim końcu Polski, wystarczy tylko znaleźć odpowiedni sklep internetowy. Eksperci radzą, by wymieniać drzwi razem z ościeżnicą. W ten sposób ma się o wiele większy wybór. Oczywiście na samym początku należy zdecydować, w którym kierunku cała konstrukcja ma się otwierać. Wtedy dopiero można dobierać zawiasy i resztę elementów. Cały proces montażu rozpoczyna się oczywiście od wymiany wspomnianej już ramy. Ważne jest sprawdzenie jej wymiarów i ustawienie w odpowiednim miejscu. Cała instrukcja instalacji powinna być dołączona do nowo zakupionego produktu. Wystarczy wstawić wszystko w otwór od razu licując z płaszczyzną ściany, oczywiście od strony zawiasów. W tym momencie będą potrzebne również drewniane kliny, które zablokują ramę.

Kiedy wszystko dobrze się trzyma można założyć skrzydło i sprawdzić, czy nie będzie problemów z otwieraniem. Następnie wszystko należy zdemontować i wstawić rozpórki regulowane na odpowiednich wysokościach. W ten sposób można sprawdzić za pomocą poziomnicy, czy konstrukcje jest równo osadzona. Wszystkie szczeliny, które powstają między ścianą a ramą powinno wypełnić się za pomocą pinki montażowej. Resztki, które pozostają na zewnątrz bez problemu można przyciąć nożem. Dopiero po tych zabiegach montuje się zawiasy i je reguluje. Na samym końcu należy zainstalować klamkę, a także inne ozdoby, które znajdują się w zestawie. Oczywiście należy na jakiś czas pozostawić całą konstrukcję, by wszystkie kleje i pianki zastygły. Zazwyczaj nie jest to więcej niż dwadzieścia cztery godziny. Kolejnego dnia już bez problemu można używać nowych drzwi, które z pewnością będą się dobrze prezentować.

Praca fizyczna nie jest łatwa, szczególnie jeśli wykonuje się ja samodzielnie w domu. W związku z tym dobrze mieć pomocnika, który pomoże na przykład przy ciężkich meblach. W ten sposób uniknie się niedociągnięć. Oczywiście trzeba pamiętać, by wyposażyć się w podstawowe narzędzia. W ten sposób cały proces przeprowadzi się szybko i sprawnie.