Wybór bramy rolowanej

Wybór bramy rolowanej

10 sierpnia 2018 Przemysł 0
bramy rolowane

Nowoczesne, wysokiej jakości bramy przemysłowe to najważniejsza kwestia, która ma wpływ na bezpieczeństwo w firmie. Czym zatem kierować się przy wyborze takiej bramy? Po pierwsze, rodzajem konstrukcji. W ofertach producentów znajdują się bramy segmentowe, rolowane i wiele innych. To jednak te dwa rodzaje są najpopularniejsze, ponieważ prezentują sobą najwyższą jakość wykonania.

Parametry bram rolowanych

bramy rolowaneJeżeli zdecydujemy się na przykład na bramy rolowane, to zwróćmy uwagę na to, jakie mechanizmy otwierania i zamykania w nich zastosowano. Dobrze sprawdza się mechanizm sprężyn naciągowych, dzięki niemu bowiem manualne otwieranie i zamykanie bramy jest niebywale proste. Producent zadbał o optymalne wyważenie ciężaru kurtyny, dlatego uruchomienie bramy jest naprawdę bezproblemowe i nie trzeba przy tym dużej siły. Dobrym wyborem jest przekładnia łańcuchowa. To właśnie za jej pomocą można otwierać i zamykać bramę. To rozwiązanie sprawdza się w wyrobach o wysokości przekraczającej 3500 mm. Przy wyborze rodzaju bramy przemysłowej warto zwrócić uwagę także na to, czy będzie można ją szybko montować.

bramy rolowaneTutaj wiele zależy od konstrukcji takiej bramy, jeżeli na przykład do ściany budynku montujemy całe skrzydło, ale także konsolę oraz prowadnice tworzące ramę bramy, wówczas instalacja nie zabiera wiele czasu. Nie musimy mieć nawet dużej wolnej przestrzeni do montażu, ponieważ producent dostarczając kompaktowe prowadnice, zadbał o to, aby ta przestrzeń nie była wymagana. Wystarczy raptem 17 centymetrów, aby zamontować prowadnice z boku. Stojąc przed wyborem bramy rolowanej, warto zwrócić także uwagę czy posiada uszczelki szczotkowe umieszczone w aluminiowych prowadnicach, a do tego profile ślizgowe wykonane z tworzywa sztucznego. Rodzaj zastosowanych materiałów ma bowiem znaczenie dla cichej pracy bramy. Jeśli nie chcemy żadnego hałasu przy otwieraniu i zamykaniu, będzie to wówczas optymalne rozwiązanie. Jeszcze przed zakupem bramy upewnijmy się, czy producent dostarcza haki przeciwwiatrowe oraz specjalne dodatkowe zabezpieczenia przed wyciągnięciem. To podnosi bowiem standardy bezpieczeństwa.

Słowem podsumowania, należy dobrze przemyśleć wybór odpowiedniej bramy przemysłowej. Brać pod uwagę należy wiele czynników. Duża rzesza klientów zadowolonych jest z bramy rolowanej, dlatego być może będzie to dobry wybór także w naszym wypadku. Zapoznając się z parametrami technicznymi poszczególnych produktów, z pewnością uda nam się dobrać najlepszy wybór do naszego zastosowania. Mamy obecnie wiele nowoczesnych możliwości, warto z nich korzystać.